IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
هجوم ناگهانی افکار

هجوم ناگهانی افکار خود را کنترل کنید!

هجوم ناگهانی افکار خود را کنترل کنید!

ما مخلوقاتی متفکر هستیم و چون دائم تفکر می کنیم، فراموش کردن یا در نظر نگرفتن فرآیند فکر کردن آسان است؛ اما تفکر ما جز در مواردی که غرق در تفکر می شویم، به طور خودکار عمل می کند. به عبارت دیگر، به مسائل (چقدر باید کار کنیم، چقدر زندگی سخت شده و ما تا چه حد درگیر بخش های وسیعی از امور زندگی می شویم و غیره) بدون آگاهی از تفکر فعال خود می اندیشیم.

مشکل این است که تفکر ما به صورت احساسات به ما بازمی گردد. منظورم این است که اگر ما افکار عصبانی داشته باشیم، عصبانی می شویم؛ وقتی افکار پر رنجش داریم، احساس رنجش می کنیم؛ اگر افکارمان عجولانه باش، احساس می کنیم وقت کافی نداریم و اگر افکارمان پر استرس باشد، احساس فشار می کنیم.

باور نمی کنید؟! همین حالا بدون فکر کردن به آنچه شما را عصبانی می کند، سعی کنید عصبانی شوید! نمی توانید. در حقیقت، احساسات شما از افکارتان پیروی می کنند، دقیقا ماننده بره ای است که دنباله رو مادرش است.

مثلا یکی از حملات فکری به این صورت بروز می کند که به خود می گویید: “این محل لعنتی هیچ وقت تمیز نیست.” این فکر به خودی خود به شما ضرر زیادی نمی رساند. البته، ما آنقدر عاقل نیستیم که این فکر را برای خود بزرگ نکنیم. فقط همین فکر منتهی به افکار دیگری می شود. مانند: “من تنها کسی هستم که اینجا کار می کند.” یا “من از اینجا متنفرم.” خیلی زود آشفته و ناراحت می شویم؛ اما باور نداریم که افکار ما سهم بسزایی در دلتنگی های ذهنی ما دارند.

هنگامی که این نوع مکالمه ی ذهنی شکل می گیرد، فقط دو راه وجود دارد. راه اول که بیشتر متداول است این است که شما به این نوع فرآیند تفکر ادامه می دهید تا اثرات پراسترس این نوع تفکر را تجربه کنید. شاید این قطار افکار ادامه یابد تا صدای زنگ در یا زنگ تلفن، شما را از آن خارج کند.

راه دیگر آن است که خود را در حال درگیری با این یورش های فکری تصور کنید و به خود بگویید: “دوباره شروع شد.” یا هر چیزی که به شما یادآوری کند که کم مانده دیوانه شوید و هر نوع استرسی را تشدید کند.

وقتی به تفکرات خود از این بُعد بنگرید، نمی گذارید استرس احساس شده در شما بزرگ شود. این کار با خارج کردن شما از خود و افکار خود و انتقال شما به زمان حال انجام می شود. به افکار خود اجازه نمی دهید زندگی را از آنچه هست مشکل تر کنند و همین امر به شما برای کسب دید درست یاری می کند. به طور قطع هرچه زودتر یورش های فکری را متوقف کنید، تجدید قوا و بازگشت به مسیر اصلی آسان تر می شود.

نمی توان گفت که این فن کوچک در زندگی من و هزاران تن دیگر که آن را امتحان کرده اند، چقدر مفید بوده است. از آن لذت خواهید برد؛ اما هشدار می دهم با وجودی که مفهومی ساده دارد، اما همیشه انجام آن ساده نیست. یکبار که به آن توجه کنید، کشف خواهید کرد که یورش های فکری شما بیش از آن است که تصور می کردید؛ اما رهایی از آن ارزشش را دارد. فقط با قدری تمرین می توانید خیلی سهل گیرتر باشید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar