نگاه های موثر در موقعیت های کاری

نگاه های موثر در موقعیت های کاری
مجموع 5 از 1 رای

نگاه های موثر

نگاه های موثر در موقعیت های کاری

اگر می خواهید طوری به نظر برسید که دیگران شما را جدی بگیرند، نگاه خود را به ناحیه ی مثلثی میان چشم ها و وسط پیشانی فرد متمرکز کنید. مادامی که چشم ها را به آن ناحیه دوخته و کنترل مکالمه را در دست گرفته باشید، نظر فرد مقابل این است که شما در میان معامله ای جدی هستید. در زیر، روش های دیگری را آورده ایم که در محیط کار مفید واقع می شوند.

کنترل فرد کسل

نگاه کردن مستقیم و بدون پلک زدن به چشم های یک فرد کسل و بی حوصله و خسته کننده باعث می شود که یک مرتبه حالتش تغییر کند. اگر بدون پلک زدن مستقیما به ناحیه ی مثلثی شکل پیشانی فرد چشم بدوزید، از اینکه چقدر سریع حالتش را تغییر می دهد متعجب می شوید.

افزایش کنترل

وقتی در یک جلسه، اطلاعات بصری ارائه می دهید و می خواهید منظور خود را برسانید. باید توجهِ مخاطبان را به سمتی هدایت کنید که می خواهید به آنجا نگاه کنند. یک راه ساده برای کنترل توجه شنونده، استفاده از یک مداد یا خودکار است. ابتدا با مداد یا خودکار به داده ها اشاره کنید و آنچه را نشان می دهید توضیح دهید. سپس خودکار یا مداد را از روی صفحه بردارید و آن را بین چشمان خود و مخاطب نگه دارید.

نگاه های موثر

این حرکت دقیقا مانند یک آهن ربا عمل می کند؛ همچنان که شنونده سرش را بلند می کند مستقیما به شما نگاه می کند و در عین حال، آنچه را که شما می گویید، می بیند، به آن گوش می دهد و پیام شما را درک می کند. در ضمن، در حالیکه صحبت تان را ادامه می دهید، کف دست دیگرتان را باز نگه دارید. با این ترفند، می توانید مسیر نگاه مخاطب را در طول سخنرانی کنترل کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن