موفقیت، دوی نیمه ماراتن است

موفقیت، دوی نیمه ماراتن است
مجموع 5 از 7 رای

موفقیت

موفقیت ، دوی نیمه ماراتن است

خانم بورلی فروشنده ی یک شرکت نرم افزارهای آموزشی بود که من مشغول کمک برای بهتر شدن شرایط آن بودم. یک روز درباره ی یکی از دوستانش با من صحبت کرد که قرار بود در مسابقه ی دوی نیمه ماراتن شرکت کند. بورلی که به شکل قابل توجهی اضافه وزن داشت، با اطمینان گفت: “من هیچ وقت نمی توانم چنین کاری انجام دهم.”

گفتم: “اگر بخواهی، می توانی.” او حرف را رد کرد و گفت: “به هیچ وجه امکان ندارد!”

اولین قدم من، کمک به بورلی برای پیدا کردن انگیزه اش بود: “خب، بورلی چرا می خواهی در دوی نیمه ماراتن شرکت کنی؟”

“تابستان آینده، میخواهم در مراسم فارغ التحصیلی ام، شگفت انگیز به نظر برسم. اما از پنج سال پیش که دومین فرزندم به دنیا آمد، دچار اضافه وزن خیلی زیادی شده ام. نمی دانم چطور می توانم این کار را انجام دهم.”

عالیه! حالا یک هدف مهیج داشتیم. اما من با احتیاط پیش رفتم. از بورلی خواستم تا با ماشین اش اطراف محل زندگی اش دور بزند و یک مسیر یک مایلی در خیابان های اطراف آنجا را پیدا کند. بعد به او گفتم در دو هفته ی آینده، سه بار در این مسیر پیاده روی کند. توجه کنید از او نخواستم این یک مایل را با دویدن شروع کند.

در عوض، وظیفه ی جزئی به او محول کردم که تلاش زیادی نمی خواست. بعد از او خواستم هفته ای سه بار در این مسیر پیاده روی کند. بعد به بورلی گفتم تا جایی که به سختی نمی افتد و احساس ناراحتی نمی کند، آهسته دویدن را شروع کند و به محض احساس تنگی نفس، بایستد و به پیاده روی ادامه دهد.

از او خواستم تا وقتی بتواند یک چهارم مسیر، بعد یک دوم مسیر و بعد، سه چهارم مسیر آن یک مایل را بدود به این کار ادامه دهد. بعد از هفت هفته توانست تمام آن مسیر را بدود.

پس از آن از بورلی خواستم تا در هر بار تمرین، مسیرش را به اندازه ی یک هشتم مایل افزایش دهد؛ یک افزایش تقریبا نامحسوس، شاید فقط ۳۰۰ قدم بیشتر. در عرض شش ماه، او بدون هیچ ناراحتی ۹ مایل می دوید. در نه ماه، به طور منظم ۱۳.۵ مایل یعنی کمی بیشتر از مسیر دوی نیمه ماراتن می دوید.

با این وجود، چیزهای مهیج تر آنهایی بودند که در جنبه های دیگر زندگی اش اتفاق افتادند. بورلی هوس خوردن شکلات و غذاهای چرب را از دست داد. افزایش انرژی در نتیجه ی ورزش هایی که انجام می داد و عادت غذایی اش به او کمک کرد تا با شور و اشتیاق بیشتری سر کارش حاضر شود و در همان دوره، عملکرد فروش او دو برابر شد.

اثرات موجی این همه تحرک، اعتماد به نفس او را بالا برد و باعث شد نسبت به همسرش مهربان تر شود و تعامل او با فرزندانش بیشتر شد.

بورلی با متعهد شدن به انجام مجموعه ای از گام های کوچک، بیش از چهل پوند از وزنش را کم کرد و به یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک برای زنانی تبدیل شد که در جستجوی خوش اندامی و اعتماد به نفس هستند.

از آنجایی که همه ی دستاوردهای شما، نتیجه ی انتخاب های لحظه به لحظه ی شماست، با تغییر این انتخاب ها، قدرتی باور نکردنی برای تغییر زندگی تان خواهید داشت. انتخاب های گام به گام و روز به روز، اقدامات تان را شکل می دهند تا وقتی که آنها به عادت های تان تبدیل می شوند؛ تکرار، آنها را دائمی و همیشگی می کند.

شکست خوردن یک عادت است، پیروز شدن هم همینطور. حالا بیایید عادت های برنده شدن را دائم در زندگی تان تزریق کنید. عادت های مخرب را حذف کنید و عادت های مثبتی را که نیاز دارید، ایجاد کنید و در این صورت می توانید زندگی تان را به هر مسیری که آروزیش را دارید، هدایت کنید؛ به گستره ی بزرگ ترین تصورات تان.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن