قدی که احتیاج دارید

قدی که احتیاج دارید
به این مقاله امتیاز دهید

قد
قد ی که احتیاج است

چیزهایی که برای ادامه ی حیات و موفقیت کسب و کار لازم است
اگر در هر شهربازی، کنار قطار وحشت قدم بزنید و نگاهی به چپ بیندازید یا راست، یعنی جایی که مسیر قطار شروع می شود، احتمال دارد این صحنه را ببینید: کودکی مضطرب به تختهای درجه بندی شده تکیه داده و ایستاده. هر خط أن تخته، یک اینچ را نشان می دهد و همیشه یک خط وجود دارد که از همه مهم تر است.

خطیست که قد استاندارد را برای سوار شدن به قطار وحشت مشخص می کند. یک کودک برای آن که به آن خط برسد، هر کاری می کند. روی نوک پاهای اش می ایستد. نفس اش را حبس می کند. داخل کفش های اش چیزی می گذارد. موهای اش را پوش می دهد. هر کاری که بتواند او را کسری از اینچ بلندتر نشان دهد.

کودک مضطرب با موهای پوش داده شده در انتظار حکم می ماند. قدش برای سوار شدن به قطار کافیست؟ به طور فیزیکی می تواند از نشیبها، پیچ و خمها و حالات معکوس شدنی جان سالم به در ببرد؛ یعنی همانها که باعث می شود مسافران قطار وحشت جیغ های گوش خراش بکشند؟ سوار شدن برای اش امن است؟

باور کنید یا نه، این درست مثل نقطه ی شروع سفر کارآفرینی تان است. دقیقا همان لحظه های قبل از تصمیم گیری که با اضطراب شدید، شرایط را بررسی می کنید تا ببینید میتوانید از پس اش برآیید یا نه؛ و هرچند هیچ مسوولی وجود ندارد که اگر کم آوردید به شما انگیزه دهد، مقرراتی برای پذیرش وجود دارد.
برای این سواری وحشیانه مقررات قد استاندارد وجود ندارد.

مقررات اش عشق است. فرانکلین پ. جونز حق داشت که می گفت: «عشق چیزی ست که حرکت را لذت بخش می کند.» عشق چنان عنصر مهمی ست که اگر نداشته باشید، بهتر است اصلا سفر را شروع نکنید. ستاره های راک این موضوع را می دانند. خبره های تجارت هم. هر آدم موفقی که با او در رسانه ها، روی صحنه و در سی دی های همراه مجله ی ساکسس مصاحبه می شود، از این موضوع خبر دارد: اولین و مهم ترین عامل در ساخت کسب و کاری موفق این است که باید عاشق اش باشید.

منبع: دیوانگان ثروث ساز (دن هاردی)

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن