قدر خانواده ی همسر خود را بدانید

قدر خانواده ی همسر خود را بدانید
مجموع 5 از 2 رای

همسر

قدر خانواده ی همسر خود را بدانید

انجام این اصل برای من کاری آسان است، چون والدین همسرم فردی استثنایی هستند. همسرم نیز به همین اندازه خوش شانس است، زیرا والدین من هم تقریبا منحصر به فرد هستند. با وجود این از نظر بسیاری از افراد، خانواده ی همسر در آنها حس مبارزه جویی ایجاد می کند، ولی با این حال خانواده ی همسر را دوست بدارید و به خاطر همسرتان فداکاری کنید.

با وجود تفاوت های احتمالی میان شما، من معتقدم روابط با خانواده ی همسر می تواند بسیار با محبت و توام با احترام متقابل باشد. بهترین روش برای ایجاد رابطه ی بهتر با خانواده ی همسر، تاکید بر حق شناسی از آنهاست. با وجودی که به طور قطع بین شما و آنها تفاوت هایی وجود دارد، اما به جای کشمکش با آن تفاوت ها، از بیان تشکر و سپاس گزاری بهره ببرید که به ابراز قدرشناسی یاری می کند.

انسان خیلی آسان فراموش می کند. اگر هنوز همسر خود را دوست دارید، به خانواده ی او مدیون هستید و باید در مورد آنها بسیار حق شناس باشید، زیرا اگر همسر شما به دنیا نیامده بود، ممکن بود با دیگری ازدواج کنید یا تنها بمانید. برای پرورش و آموزش همسرتان به هر دو یا حداقل یکی از آنها نیاز بوده است. پس علیرغم تفکر شما، آنها نقشی مهم در تربیت همسر شما داشته اند.

بعلاوه، اگر فرزند دارید فرزندان شما حامل بخشی از ژن آنها نیز هستند. اگر آنها نبودند، فرزندان شما چنین نبودند. اگر تصور می کنید فرزندانی با نمک دارید، بخشی از با نمکی آنها، از والدین همسر شماست.

باور کنید من پیرو آن نیستم که سر را زیر برف و وانمود کنم همه چیز عالی است. قبول دارم برخی از والدین همسران خصوصیاتی نامناسب دارند، همانطور که من در آینده در سراشیبی عمر با داماد خود چنین موردی خواهم داشت؛ اما به هر حال آیا انتخاب دیگری هم وجود دارد؟

شما می توانید از والدین همسر خود گله مند باشید.، لطیفه های زننده ای راجع به مشکلات کنار آمدن با آنها تعریف کنید، آرزو کنید که ای کاش کسان دیگری والدین همسر شما بودند یا برعکس، می توانید روی عادت های رفتاری آزار دهنده و خصوصیات خاص آنها کمتر تاکید و بر موردی تاکید کنید که بابت آن می توانید سپاس گزار باشید.

من معتقدم این تصمیمی آسان است. بر حق شناسی تمرکز کنید. حدس می زنم متعاقب آن بتوانید روابط موجود را به نحو رضایت بخشی بهبود دهید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن