قدرت عوامل کوچک در اثر مرکب

قدرت عوامل کوچک در اثر مرکب
مجموع 5 از 6 رای

اثر مرکب

قدرت عوامل کوچک در اثر مرکب

وقتی ثبت وقایع زندگی تان را شروع می کنید، توجه تان همان قدر که روی کوچک ترین چیزهایی که درست انجام می دهید متمرکز می شود، روی کوچک ترین چیزهایی هم که اشتباه انجام می دهید، جمع خواهد شد و وقتی انتخاب می کنید که حتی کوچک ترین اصلاحات را در مسیر تان، مدام و پایدار انجام دهید، بعد از مدتی نتایج شگفت انگیزی را در زندگی تان می بینید.

اما منتظر توجه فوری دیگران نباشید. وقتی می گویم اصلاحات کوچک، از تغییراتی کاملا نامشهود صحبت می کنم و احتمالا کسی به زودی متوجه آن تغییرات نخواهد شد. کسی شما را تشویق نخواهد کرد و هیچ کس برای شما، کارت تبریک یا جایزه ای نمی فرستد. با این حال، سرانجام اثر مرکب آنها باعث نتایج استثنایی خواهد شد.

این اقدامات منظم کوچک هستند که در طول زمان، نتیجه می دهند؛ همان تلاش و آماده سازی برای بزرگ ترین پیروزی ها که در زمان هایی انجام می شوند که دیگران به آنها توجهی نمی کنند. با این حال، نتایج شان استثنایی هستند.

اسبی را در نظر بگیرید که تنها با اختلاف یک وجب، فاتح مسابقه می شود، اما پولی ده برابر بیشتر از نفر دوم جایزه می گیرد. آیا آن اسب ده برابر سریع تر است؟ نه، فقط کمی بهتر بوده است. آن دویدن های اضافی، نظم و تریتب فوق العاده در تغذیه ی اسب یا تمرین های بیشتر سوارکار بود که باعث شد نتیجه ای بهتر با جوایزی مرکب بدست آید.

بعد از شرکت در صدها مسابقه و نواختن هزاران ضربه، فرق بین گلف باز برتر و نفر دهم، به طور متوسط فقط ۱.۹ ضربه است، ولی تفاوت جایزه ی آنها پنج برابر است. گلف باز برتر، پنج برابر بهتر نبوده است. او حتی ۵۰ درصد یا ۱۰ درصد هم بهتر نیست. در واقع اختلاف بین میانگین امتیازات او فقط ۲.۷ درصد بهتر است، با این حال نتایج اش پنج برابر بیشتر و بهتر است.

این قدرت عوامل کوچکی است که کم کم جمع شده اند. این عوامل بزرگ نیستند که در پایان جمع می شوند؛ بلکه این صدها، هزاران یا میلیون ها عامل کوچک است که عادی را از خارق العاده جدا می کنند. برای تبدیل شدن به کسی که ضربه های بهتری می زند، به چیزهای کوچک بیشماری نیاز دارید که فرق می کند با پوشیدن آن لباس ورزش سبز رنگ که برای تان شانس می آورد.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن