IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
قدرت رویه ها در اثر مرکب

قدرت رویه ها در اثر مرکب

قدرت رویه ها در اثر مرکب

بعضی از بهترین نیت ها و اهداف ما به این خاطر شکست می خورند که سیستم اجرایی مناسبی برای شان نداریم. برای حل این مشکل، نگرش ها و رفتارهای جدیدتان باید در رویه های روزانه، هفتگی و ماهانه گنجانده شوند تا باعث تغییر واقعی و مثبت شوند. یک رویه، عملی ست که هر روز حتما انجامش می دهید، طوری که سرانجام مثل مسواک زدن و بستن کمربند ایمنی، آن را به طور ناخودآگاه انجام دهید.

هرچه هدف بزرگ تر باشد، رویه های مان باید سخت تر و شدیدتر باشند. تا حالا برای تان این سوال پیش نیامده است که چرا اردوگاه های آموزشی نظامی اینقدر سخت هستند؛ جایی که وظایف نسبتا کوچکی مثل مرتب کردن تختخواب، برق انداختن پوتین ها یا خبر دار ایستادن، بیش از حد مهم هستند؟

این رویه های به ظاهر ساده که در دوره ی آموزش مقدماتی اجرا می شوند، آنقدر دقیق هستند که فقط در مدت هشت تا دوازده هفته، نوجوانان نازک نارنجی، ترسو و شلخته را به سربازانی با اعتماد به نفس، بی پروا و ماموریت پذیر تبدیل می کنند. رویه های آنها آنقدر خوب و دقیق تمرین داده می شوند که این سربازان جوان می توانند وسط آشفتگی جنگ هم، به طور ناخودآگاه با دقت و ظرافت عمل کنند.

ایجاد رویه ای از کارهای منظم روزانه و قابل پیش بینی، شما را برای پیروزی در میدان نبرد زندگی آماده می کند.

گلف باز افسانه ای، جک نیکلاس، به دلیل رویه های پیش از ضربه هایش معروف بود. مجموعه ای از رویه های ذهنی و جسمی که او را برای ضربه زدن، متمرکز و آماده می کرد. جک از پشت توپ شروع می کرد، همانطور که در اطراف قدم می زد و به توپ نزدیک می شد، چوب گلفش را با هدف میانی اش هم خط می کرد.

بعد حالت خاصی به خودش می گرفت، چوب گلف را عقب و جلو می برد و این کار را تکرار می کرد. فقط بعد از انجام این مراحل بود که به توپ ضربه می زد.

یک روانشناس در یکی از مهم ترین مسابقاتش، زمان بین بیرون آوردن چوب گلف از کیف و ضربه زدن به توپ نیکلاس را اندازه گیری و ثبت کرد. حدس می زنید چه شد؟ به ظاهر در هر ضربه، زمان بندی رویه ی جک بیش از یک ثانیه تفاوت نداشت.

همان روانشناس، گرگ نورمن را در شکست تلخش در مسابقات مسترز ۱۹۹۶ ارزیابی کرد. همانطور که مسابقه جلو می رفت، رویه ی قبل از ضربه هایش سریع و سریع تر می شد. این تغییر رویه ی او، ریتم رفتار و ثباتش را کم می کرد و او هرگز نمی توانست تکانش لازم را بدست آورد.

همه ی آدم های موفق و صاحبان کسب و کاری که با آنها همکاری کرده ام، علاوه بر عادت های خوب، بر انجام کارهای منظم روزانه شان، رویه هایی را بوجود آورده اند. این تنها راهی ست که هر یک از ما می توانیم به طور پیش بینی شده ای رفتارمان را تنظیم و کنترل کنیم.

راه دیگری برای این کار وجود ندارد. یک رویه ی روزانه که بر اساس عادت های خوب و کارهای منظم بنا شده است، چیزی ست که موفق ترین افراد را از بقیه جدا می کند. رویه ها، فوق العاده قوی هستند.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar