قدرت رویه ها در اثر مرکب

قدرت رویه ها در اثر مرکب
مجموع 5 از 5 رای

قدرت رویه ها در اثر مرکب

قدرت رویه ها در اثر مرکب

بعضی از بهترین نیت ها و اهداف ما به این خاطر شکست می خورند که سیستم اجرایی مناسبی برای شان نداریم. برای حل این مشکل، نگرش ها و رفتارهای جدیدتان باید در رویه های روزانه، هفتگی و ماهانه گنجانده شوند تا باعث تغییر واقعی و مثبت شوند. یک رویه، عملی ست که هر روز حتما انجامش می دهید، طوری که سرانجام مثل مسواک زدن و بستن کمربند ایمنی، آن را به طور ناخودآگاه انجام دهید.

هرچه هدف بزرگ تر باشد، رویه های مان باید سخت تر و شدیدتر باشند. تا حالا برای تان این سوال پیش نیامده است که چرا اردوگاه های آموزشی نظامی اینقدر سخت هستند؛ جایی که وظایف نسبتا کوچکی مثل مرتب کردن تختخواب، برق انداختن پوتین ها یا خبر دار ایستادن، بیش از حد مهم هستند؟

این رویه های به ظاهر ساده که در دوره ی آموزش مقدماتی اجرا می شوند، آنقدر دقیق هستند که فقط در مدت هشت تا دوازده هفته، نوجوانان نازک نارنجی، ترسو و شلخته را به سربازانی با اعتماد به نفس، بی پروا و ماموریت پذیر تبدیل می کنند. رویه های آنها آنقدر خوب و دقیق تمرین داده می شوند که این سربازان جوان می توانند وسط آشفتگی جنگ هم، به طور ناخودآگاه با دقت و ظرافت عمل کنند.

ایجاد رویه ای از کارهای منظم روزانه و قابل پیش بینی، شما را برای پیروزی در میدان نبرد زندگی آماده می کند.

گلف باز افسانه ای، جک نیکلاس، به دلیل رویه های پیش از ضربه هایش معروف بود. مجموعه ای از رویه های ذهنی و جسمی که او را برای ضربه زدن، متمرکز و آماده می کرد. جک از پشت توپ شروع می کرد، همانطور که در اطراف قدم می زد و به توپ نزدیک می شد، چوب گلفش را با هدف میانی اش هم خط می کرد.

بعد حالت خاصی به خودش می گرفت، چوب گلف را عقب و جلو می برد و این کار را تکرار می کرد. فقط بعد از انجام این مراحل بود که به توپ ضربه می زد.

یک روانشناس در یکی از مهم ترین مسابقاتش، زمان بین بیرون آوردن چوب گلف از کیف و ضربه زدن به توپ نیکلاس را اندازه گیری و ثبت کرد. حدس می زنید چه شد؟ به ظاهر در هر ضربه، زمان بندی رویه ی جک بیش از یک ثانیه تفاوت نداشت.

همان روانشناس، گرگ نورمن را در شکست تلخش در مسابقات مسترز ۱۹۹۶ ارزیابی کرد. همانطور که مسابقه جلو می رفت، رویه ی قبل از ضربه هایش سریع و سریع تر می شد. این تغییر رویه ی او، ریتم رفتار و ثباتش را کم می کرد و او هرگز نمی توانست تکانش لازم را بدست آورد.

همه ی آدم های موفق و صاحبان کسب و کاری که با آنها همکاری کرده ام، علاوه بر عادت های خوب، بر انجام کارهای منظم روزانه شان، رویه هایی را بوجود آورده اند. این تنها راهی ست که هر یک از ما می توانیم به طور پیش بینی شده ای رفتارمان را تنظیم و کنترل کنیم.

راه دیگری برای این کار وجود ندارد. یک رویه ی روزانه که بر اساس عادت های خوب و کارهای منظم بنا شده است، چیزی ست که موفق ترین افراد را از بقیه جدا می کند. رویه ها، فوق العاده قوی هستند.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن