فروشنده باهوش (۳): علاقه

فروشنده باهوش (۳): علاقه
مجموع 5 از 4 رای

فروشنده باهوش

پیش از این در سری مقالات فروشنده باهوش با دو ویژگی مهم یک فروشنده باهوش آشنا شدیم که اولین آن مشاور بودن و دومین ویژگی آن آگاهی بود، که اگر این مقاله اولین مقاله از سری فروشنده باهوش است که در حال مطالعه آن هستید می توانید هر کدام از مورد های قبلی را مطالعه نمایید.

امروز می خواهیم به سومین خصلت یک فروشنده باهوش بپردازیم، خصلتی که می توان آن را یکی از مهمترین ویژگی های یک فروشنده دانست.

یک فروشنده باهوش به فروشندگی علاقه دارد.

علاقه به فروشندگی امری مهم در این حرفه می باشد و بسیار حائز اهمیت است، اما متاسفانه در کشور ما باب شده است، هر فرد که تخصص خاص یا تحصیلات بالایی ندارد به فروشندگی روی می آورد زیرا که فکر می کند کاری آسان و راحت است. باید بگویم که این دسته از افراد سخت در اشتباهند و مسیر اشتباهی را می روند. فروشندگی شغلی پیچیده و سخت می باشد که هر کسی نمی تواند در آن موفق شود مگر کسانی که فروشندگی را دوست دارند و به آن عشق می ورزند. شاید با این حرف خنده بر لبتان آمد ولی حقیقت همین است. فروشندگی عشق می خواهد عشق ارتباط برقرار کردن، عشق مذاکره کردن، عشق متقاعد کردن. فروشنده های واقعی به طور ذاتی افرادی متقاعد کننده هستند و هیچ چیز باعث عقب کشیدن آن ها در امر متقاعد سازی نمی شود.

فروشنده ای که به کار خود علاقه داشته باشد با نه شنیدن از مشتری سرد نمی شود، بلکه تلاش خود را بیشتر می کند تا بتواند در امر فروش پیروز و موفق باشد.

البته لازم به ذکر است که این امر فقط در فروشندگی صدق نمی کند بلکه در تمامی مشاغل عشق و علاقه به کار باید جزو اولویت های افراد برای انتخاب شغل باشد. با علاقه داشتن به کاری که انجام می دهید می توانید در زمینه کاری خود موفق باشید و به مدارج بالاتری دست پیدا کنید و روز به روز پیشرفت کنید و از سرشناسان حرفه ای که در آن فعالیت می کنید باشید.

به زودی با مطلبی دیگر از سری مقالات فروشنده باهوش با شما خواهیم بود …

 


2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
محمدعلی اسماعیلیم جبلي Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
م جبلي
م جبلي

سرد بودن و خوشرو نبودن بعضی از فروشنده ها هم تو کم شدن فروششون تاثیر گذاره به نظرم