صندوق پیشنهادات برای مغز

صندوق پیشنهادات برای مغز
مجموع 5 از 1 رای

صندوق پیشنهادات برای مغز

صندوق پیشنهادات برای مغز

هنگامی که شروع به نوشتن هدف های خود کنید، مغزتان انواع و اقسام اطلاعات جدید را به شما ارسال می کند: ایده های خلاقانه و انرژی بخش برای برنامه ریزی و بسط گسترش آن اهداف. این خبر خوش است. حالا می رسیم به خبر بد: اگر روشی برای ثبت و مرور برنامه ها و ایده های خود نداشته باشید، بهترین آنها را فراموش خواهید کرد.

امواج ناگهانِ روشن بینی ها، به سرعت می آیند و می روند.

به شما پیشنهاد می کنم که یک دفترچه یادداشت کوچک بخرید و آن را همراه خود داشته باشید تا به محض اینکه ایده هایی به ذهنتان رسید، فورا آن را جمع آوری کنید. این دفترچه کوچک در جیب شما، به نوعی صندوق پیشنهادات برای مغزتان تبدیل خواهد شد و با توجه به اینکه آن را همراه خود دارید، ایده ها را فرا می خواند.

یک نمونه از دفترچه یادداشت کوچکی که برای انجام کار و رسیدن به خواسته کمک می کند، دفتر سُکان است.

نیروی دریایی، برای ثبت اقدامات مربوط به چرخ سکان، از دفتر یادداشت بزرگ سبز رنگِ ته دوزی شده استفاده می کند و انواع کوچکتر آن برای دنبال کردن کارهایی که باید این طرف و آن طرف کشتی انجام شود، به کار می روند. هر فرد وظیفه شناس حاضر در کشتی، از کاپیتان گرفته تا سرآشپز و ملوان، یک دفتر سکان همراه خود دارد. دفتر سکان، تضمین کننده ی محاسبه ی صحیح و دقیق است.

داشتن جایی برای ثبت ژرف اندیشی های خود و نگه داشتن آن و یک خودکار نزدیک خود، به مغز این پیام را ارسال می کند: “آماده ی دریافت اطلاعات هستم.”

همراه داشتن دفترچه یادداشتی کوچک با خود، به ایده هایی که به ذهنتان خطور می کنند، ارج می نهد و با انجام این کار، آن بخش از مغز شما که این پیشنهادات را ارئه می دهد، از دریافت توجه و احترام اندک، چنان ذوق زده می شود که حتی ایده های بیشتری را هم ارسال می کند. شما به منشاء پیشنهادات خلاقی که همواره تخیلتان را بر می انگیزد، تبدیل می شوید.

(منبع: بنویس تا اتفاق بیفتد، هنریت آن کلاوسر)

ادامه ی مقالات موفقیت شخصی را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن