سیستم ترفیع را بررسی کنید.

سیستم ترفیع را بررسی کنید.
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت در بازار کار

در ادامه ی آنچه در مورد موفقیت در بازار کار گفته شد؛ امروز یکی دیگر از عوامل موثر بر موفقیت را بررسی می کنیم.

سیستم ترفیع را بررسی کنید.

اغلب افراد در کار به صورت سرگردان و مبهمی رو به بالا در حرکتند. آنها در حد و اندازه ای که به نظر خود ایده آل است متوقف می شوند و کنار می کشند و حتی احساس خوشحالی دارند.

بازیگران قوانین هرگز در مسیر، سرگردان نیستند و بهت آلود و حیران خود را در پایان راه نمی یابند. شما هدفمند هستید و با سیستم آشنایی کامل دارید. شما به مراحل پیش رو کاملا واقفید.در صورتیکه بخواهید وارد سیستم ترفیع شوید و از آن بهره برداری کنید، می باید این تشکیلات را شناسایی کنید. از اینکه منتظر پیشامد غیر مترقبه ای باشید سودی عاید شما نخواهد شد، یا اینکه حتی منتظر باشید سرنوشت قسمتی را بر سر راه شما قرار دهد و بتوانید با شانس به جلو روید. شما باید با مغتنم شمردن فرصت و با درک این روند موفقیت ایجاد کنید.

اگر در جستجوی شانس هستید تا شما را به جایی برساند و مانند فردی هستید که با شرکت در یک بخت آزمایی، امیدوار است تا ثروتمند شود و با بازنشست کردن خود به بهره برداری از آن ثروت بپردازد، شاید این اتفاق بیفتد ولی با چند درصد احتمال؟!

یک جدول ترفیع ترسیم کنید.

  • در حرفه ی خود به بالاترین نقطه ای که امکان دست یابی به آن را دارید نگاه کنید. (منظور از بالاترین، حتی نقطه ای است که شما از خود انتظار دارید و یا هدف شماست) در جدول خود این نقطه ها را مشخص کنید.
  • اکنون به پایین ترین نقطه نگاه کنید و علامت بزنید.
  • حال مراحل مابین این نقاط را معین کنید.
  • سپس جایگاه خود را مشخص کنید.
  • حال مراحلی را که می باید برای رسیدن به نقطه ی اوج طی کنید معلوم نمایید.

جدول ترفیع آماده است. می توانید از هر مرحله عبور کنید. اجرای همین مراحل اصولی به شما کمک می کند تا یک سرمایه گذار کارآفرین باشید، نه یک همکار.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن