IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
هرچه پیش آید خوش آید

زندگی قابل پیش‌بینی نیست، پس هرچه پیش آید خوش آید

زندگی قابل پیش بینی نیست، پس هرچه پیش آید خوش آید

یکی از مهم ترین درس هایی که در زندگی آموخته ام این است که زندگی دقیقا مطابق میل ما نیست. در واقع زندگی بی کم و کاست دقیقا آنطور است که باید باشد. هرچه بیشتر با این واقعیت زندگی هماهنگ باشیم، خوشحال تر می شویم و استرس های مان بیشتر کاهش می یابد.

یکی از دلایل بروز ناراحتی ها، تفاوت بین آنچه هستید و آنچه می خواهید باشید یا تفاوت بین آنچه هستید و آنچه توقع دارید باشید، است. به عبارت دیگر، هرجا اتفاقی می افتد، درگیری بین خواهر و برادر، شکستن تلویزیون، روی دادن لحظه ای شرم آور، سقفی که چکه می کند، شما با تصمیمی بزرگ مواجه می شوید.

آیا می خواهید با آنچه حقیقتا رخ می دهد، آنچه باید بپذیرید و آنچه به نحوی با آن دچار مشکل می شوید جدال کنید؟

پذیرش هیچ ارتباطی با بی علاقگی و بی توجهی ندارد. وقتی شما واقعیت موجود را می پذیرید، منظورتان این نیست که: “من کاری به کار این موضوع ندارم.” بلکه هرچند ممکن است ترجیح دهید اوضاع طور دیگری باشد و منکر سایر ارجحیت های خود نمی شوید؛ اما پوچ بودن کشمکش ها را درک می کنید. پذیرش آنچه در حال حاضر روی می دهد نهایت عقل است. این یکی از بزرگ ترین مسکن های استرس است که در دسترس بشر قرار دارد.

یکی از مشکل ترین وظایف من و همسرم در نقش مادر و پدر، هنگامی است که درگیری و بحث و دعوا بین دخترانمان پیش می آید. در آن لحظات تقریبا احساس شکست و دلسردی می کنیم، زیرا به نظرمان می رسد وظیفه ی خود را به خوبی انجام نداده ایم.

در چنین لحظاتی آسان ترین کار این است که رفتار صحیح را فراموش کنیم یا به دلیل احساس ناراحتی ناشی از رفتار آنها، با فریاد مانع آنها شویم. واقعیت این است که آنچه واقعا روی می دهد درگیری بین دخترانم است. خودخوری های من و غم و غصه های همسرم دردی را درمان نمی کند.

در چنین مواقعی فقط نگاهی به هم می کنیم و به یکدیگر یادآوری می کنیم: “همین است دیگر”. با این یادآوری هر دو سبک می شویم و مجدد دیدمان درست می شود و دوباره لبخند به روی لب های ما بازمی گردد. به خود یادآوری می کنیم که همه ی خواهر و برادرها دعواهای شدید می کنند. با وجودی که شاید از آن اصلا خوشمان نمی آید، ولی اشکالی ندارد چون به هر حال این قسمتی ناگوار از حالات انسان است.

برای چندمین مرتبه تکرار می کنم این پذیرش آرامش بخش، به معنی تسلیم شدن یا ایجاد نکردن تغییرات لازم نیست. اگر وقوع اتفاقی را دوست ندارید و می توانید مانع آن شوید خیلی عالی است! ولی باور کنید که ما هر کاری که می توانستیم انجام دادیم تا اصطکاک میان دخترها را کاهش دهیم. به هر حال انتخاب رفتار مناسب، صادقانه و مثبت امری کاملا جدا از تاکید بر این حقیقت است که زندگی مطابق میل شما نیست.

زندگی یک سفر است که در طول آن حتما مسائلی به طور دائمی در حال گذر خواهند بود تا بتوانید با آنها درگیر شویم و آنها را حل کنیم. وقوع بسیاری از اتفاقات خارج از کنترل ماست؛ چرا قدمی به عقب برنداریم و فلسفه ی آسان گرفتن زندگی را درنیابیم؟ با این کار زندگی آسان تر به نظر خواهد رسید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments