زمان در اثر مرکب ، خیلی مهم است

زمان در اثر مرکب ، خیلی مهم است
مجموع 5 از 15 رای

اثر مرکب

زمان در اثر مرکب ، خیلی مهم است

هرچه زودتر شروع به ایجاد تغییرات کوچک کنید، اثر مرکب با قدرت بیشتری به نفع شما کار می کند. فرض کنید دوست تان در سن ۲۲ سالگی شروع به پس انداز ماهانه ۲۵۰ دلار در حساب بازنشستگی می کرد. از طرف دیگر، شما تا سن ۴۰ سالگی پس انداز را شروع نمی کردید یا قبلا پس انداز می کردید ولی چون سود زیادی نمی دیدید، موجودی حساب بازنشستگی تان را خالی کردید.

وقتی دوست تان ۴۰ ساله می شود، دیگر مجبور نیست حتی یک دلار هم پس انداز کند و در سن ۶۷ سالگی بیش از یک میلیون دلار خواهد داشت که البته با بهره ی مرکب ۸ درصد بیشتر می شود.در مقابل شما از سن ۴۰ سالگی تا سن ۶۷ سالگی، ماهانه ۲۵۰ دلار سرمایه گذاری می کنید. این یعنی در مقایسه با ۱۷ سال او، شما به مدت ۲۷ سال پول تان را پس انداز می کنید.

با اینکه پول تان را سال های بیشتری پس انداز کرده اید و پول بیشتری هم سرمایه گذاری کرده اید، فقط با کمتر از یک سوم پولی که می توانستید داشته باشید، کارتان را پایان می دهید. این اتفاق وقتی می افتد که از رفتارها، عادت ها و کارهای ضروری غافل می شویم یا انجام شان را عقب می اندازیم. برای شروع اقدامات جزیی در مسیر رسیدن به اهداف تان، منتظر فردا نباشید!

آیا با خودتان می گویید خیلی دیر به این فکر افتاده ای و دیگر نمی توانید به آن نقطه برسید؟ وقت آن رسیده که اینگونه فکرها را بریزید دور. برای بدست آوردن اثر مرکب، هیچ وقت دیر نیست.

فرض کنید همیشه می خواستید پیانو بنوازید، ولی احساس می کردید برای این کار خیلی دیر است چون به حدود ۴۰ سالگی رسیده اید. ولی اگر همین حالا شروع کنید، وقتی بازنشسته می شوید، ممکن است یک استاد پیانو باشید، چون ۲۵ سال در حال نواختن پیانو بوده اید!

مهم این است که همین حالا شروع کنید. هر عمل بزرگ و جادویی و هر ماجراجویی خارق العاده، با برداشتن قدم های کوچک شروع می شود. اولین قدم، همیشه سخت تر از آن چیزی که واقعا هست به نظر می رسد.

برایان تریسی در کتاب نقطه ی کانونی نشان داد که چگونه می توانید هر جنبه ای از زندگی تان را که می خواهید، تا ۱۰۰۰ درصد بهبود بخشید. نه ۱۰ درصد یا حتی ۱۰۰ درصد. بلکه ۱۰۰۰ درصد! اجازه دهید خلاصه ای از آن را برای تان توضیح دهم.

تمام کاری که باید بکنید این است که در هر روز کاری، خودتان، عملکردتان، بازده تان و درآمدتان را یک هزارم بهتر کنید، همین فقط یک هزارم. فکر می کنید بتوانید از عهده ی این کار برآیید؟ البته، همه می توانند. واقعا ساده است.

اگر در هر روز کاری تان این کار را انجام دهید، در نتیجه در هر هفته به اندازه ی نیم درصد بهتر می شوید که می شود ۲ درصد در هر ما ومرکب می شود و به ۲۶ درصد در هر سال می رسد. یعنی درآمدتان هر ۲.۹ سال، دو برابر می شود. در سال دهم، می توانید ۱۰۰۰ درصد آنچه انجام می دهید و درآمد دارید، بدست آورید. شگفت انگیز نیست؟

فقط روزی یک هزارم بهتر شوید. همین!

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن