زبان بدن

زبان بدن
مجموع 4.6 از 5 رای

زبان بدن:

آیا اولین مصاحبه‌ی شغلی خود را به خاطر دارید؟ طرز نشستن، نوع ارتباط چشمی، حرکات دست و … می‌تواند گویای خیلی از حرف‌های ناگفته باشد.

دست به سینه نشستن، برقرار نکردن ارتباط چشمی مستقیم، شل و ول دست دادن، پا رو پا انداختن و بسیاری از حرکات بدن شما در کنار سایر عوامل می‌تواند معنادار باشد.

کتاب زبان بدن آلن پیز نیز به عواملی از این دست اشاره دارد. در زیر بخشی از این کتاب را با هم می‌خوانیم:

اغلب حرکات و اشارات ارتباطات اساسی در همه جای دنیا یکسان است. مردم زمانی که خوشحالند لبخند می‌زنند؛ زمانی که ناراحت یا عصبانی هستند اخم می‌کنند. تکان دادن سر تقریباً در همۀ نقاط جهان به معنای ((آری)) یا تأیید است. این حرکت به نظر می‌رسد که نوعی سر فرود آوردن باشد و احتمالاً یک علامت ذاتی است زیرا توسط افراد نابینا یا ناشنوا نیز استفاده می‌شود. تکان دادن سر از یک سو به سوی دیگر نیز جهانی بوده و پاسخ منفی یا ((نه)) را نشان می‌دهد و به احتمال زیاد علامتی است که در دوران کودکی آموخته شده است. شانه بالا انداختن نیز مثال خوبی از یک حرکت جهانی است که یک فرد برای نشان دادن اینکه متوجه صحبت‌های شما نمی‌شود، به کار می‌برد و ….

دانش زبان بدن به شناخت بسیاری از اعمال و رفتار ما و دیگران کمک خواهد کرد. مطالعه‌ی زبان بدن برای روانشناسان، مدیران، مشاوران و … ضروری است.

آلن پیز سخن پایانی مقدمه‌ی کتاب را اینگونه می‌نویسد:

این کتاب در ابتدا به منظور یک راهنما برای بازاریاب‌ها(فروشنده‌ها)، مدیران فروش و مدیران اجرایی تدوین شد و در ده سالی که تحقیقات و گردآوری آن طول کشید، به نحوی گسترش یافت که هر فردی، صرف نظر از حرفه یا موقعیت اجتماعی‌اش، بتواند در جهت ایجاد درک بهتری از پیچیده‌ترین رویداد زندگی، یعنی برخورد رودررو با دیگران، از آن استفاده کند.

برچسب ها:

6
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ماندانا شبانیمهماننیلوفر محسنیحسین شادی فروحيد خسروي Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
وحید خسروی

بسیاری از مدرسان زبان بدن این کتاب را پیشنهاد می کنند

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

کتاب خوبیه در این حوزه

ماندانا شبانی

کتاب ودایع کتاب سطحی و کم محتوای است در ضمن یک قالی به الن پیز داده تا بهش عنوانی را بدهند که ده سال قبل نشریات و بسیاری به دکتر میر داده اند را به ناحق تصاحب کند.
کتاب زبان بدن ایرانی را که دکتر مازیارمیر تالیف کرده را به دوستان پیشنهاد می کنم .واقعا ایشان کلاسها ی استثنایی دارند و مدرس فوق العاده توانمندی هستند و سالها در این زمینه کار کرده اند

حسین شادی فر
حسین شادی فر

بهترین کتاب این حوزه زبان بدن در مذاکره و یا مهندسی زبان بدن است . نویسنده پویا ودایع / الن پیز تاییدش کرده و رسما ازش به عنوان بهترین مدرس زبان بدن یاد کرده در ایران

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

چه عالی، ممنون بابت معرفی

مهمان
مهمان

تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید