زبان بدن: گرفتن دست ها، مچ ها و بازوان

زبان بدن: گرفتن دست ها، مچ ها و بازوان
مجموع 5 از 6 رای

زبان بدن

زبان بدن : گرفتن دست ها، مچ ها و بازوان

اگر می خواهید برتری و اعتماد به نفس خود را با زبان بدن به دیگران نشان دهید، دست تان را پشت خود قرار دهید و یک دست تان را با آن یکی بگیرید.

به اعضای برجسته ی خانواده های سلطنتی در کل دنیا نگاه کنید. به کارکنان ارشد نیروهای نظامی و افسران پلیسی که در حوزه ی استحفاظی شان گشت می زنند یا مدیر مدرسه ای که در راهروها قدم می زند دقت کنید. آنها همگی این حالت مقتدرانه را به خود گرفته اند و نمی ترسند که گردن و قلب و شکم آسیب پذیرشان را در معرض خطرات احتمالی قرار دهند.

دفعه ی بعدی که در شرایط استرس زا و ناخوشایندی قرار گرفتید، این کار را امتحان کنید: دستان تان را پشت خود قرار دهید و با یک دست، آن یکی را بگیرید. ببینید چطور احساس ناامیدی و ناامنی و عصبانیت شما به احساس راحتی و اطمینان تبدیل می شود.

اگر در حالی که دستان تان را پشت خود قرار داده اید، با یک دست بازوی دیگر را بگیرید. مفهوم متفاوتی دارد. اگر کسی در پشت سرش به جای خودِ دست مچ آن را بگیرد، مطمئن باشید حس ناکامی و ناامیدی در وجودش نهفته است و سعی دارد از بروز آن جلوگیری کند.

این حرکت، روشی برای کنترل خود است؛ گویی دست فرد، مچش را نگه داشته است تا جلوی ضربه زدن آن را بگیرد. هرچه فرد قسمت بالاتری از دستش را بگیرد، میزان ناامیدی اش بیشتر است. وقتی فرد بالای بازویش را می گیرد، رفته رفته ناامیدی اش به عصبانیت تبدیل می شود. این حرکت همچنین عصبی بودن او را می رساند و در تلاش برای کنترل خود انجام می شود.

می توانید هر زمان این حالت را به خود گرفتید به احساس خود در آن لحظه توجه کنید، اگر واقعا احساس خشم ندارید پس بهتر است از انجام این کار خودداری کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن