زبان بدن: مالیدن دست ها به هم، به نفع تو یا من؟

زبان بدن: مالیدن دست ها به هم، به نفع تو یا من؟
مجموع 5 از 6 رای

زبان بدن

زبان بدن : مالیدن دست ها به هم، به نفع تو یا من؟

در زبان بدن وقتی کف دست ها را به هم می مالید، به این معناست که انتظار اتفاق خوبی را می کشید. سرعت مالیدن آنها به هم نشان می دهد که چه کسی سود می بَرَد. مالیدن آرام کف دست ها، موذیانه یا فریب کارانه به نظر می رسد و ممکن است شما را نگران و مضطرب کند.

در این حالت مطمئن باشید هر نتیجه ی خوبی که ممکن است اتفاق بیفتد به نفع کسی غیر از شماست. مالیدن سریع دست ها به هم نشانه ی هیجان و لذت و اشتیاق است. اگر کسی به شما فرصتی را پیشنهاد کند و در همان حال دستانش را سریع به هم بمالد، مطمئن باشید پیشنهاد او به نفع شماست.

به این نمونه ها توجه کنید:

وقتی دوستی به شما می گوید چقد از تعطیلاتی که در پیش دارد، از ترفیع درجه ای که گرفته است یا ایده ی حیرت انگیزی که در ذهن دارد هیجان زده است، با لبخندی آشکار بر صورت، کف دستانش را سریع به هم می مالد.

زمانی در لاس وگاس زندگی می کردم و همان جا مشغول به کار بودم. گاهی اینور و آنور می رفتم و بازیکن ها را تماشا می کردم. در آنجا متوجه شدم که مردم قبل از تاس انداختن حتما آنها را به هم می مالیدند. این حرکت به همراه حالت چهره شان، نشان می داد انتظار اتفاق خوشایندی را می کشیدند. که بیشتر اوقات این اتفاقات خوشایند رخ می داد، اما برای صاحب آنجا، نه برای بازیکن!

فروشنده ی ماشین یا دلال معاملات ملکی، شما را وادار به نشستن می کند و در حالیکه آرام دستانش را به هم می مالد، از شما می پرسد آیا آماده اید چک بکشید. معنای این حرکت چیست؟ خریدار باید هوشیار باشد!

فروشنده بعد از ارائه ی همه ی جزئیات مربوط به خریدی که می خواهید انجام دهید، دستانش را سریع به هم می مالد و می گوید: “همان چیزی را که می خواهید دارم!” در اینجا پیام این است که او انتظار دارد نتایج به نفع شما باشد و در این صورت احتمالا به نفع او نیز تمام می شود. در این مورد هر دو طرف برنده اند!

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن