زبان بدن: حرکت برج کلیسا یا موقعیتِ قدرت

زبان بدن: حرکت برج کلیسا یا موقعیتِ قدرت
مجموع 5 از 6 رای

زبان بدن

زبان بدن: حرکت برج کلیسا یا موقعیتِ قدرت

ری برد ویستل در تحقیقات خود در زمینه ی حرکات و زبان بدن می گوید که افراد برتر و با اعتماد به نفسی که حرکات شان کم و محدود است، اغلب انگشتان شان را به حالت برج کلیسا قرار می دهند تا دیدگاه مطمئن خود را به دیگران تثبیت کنند. اگر شما نیز می خواهید نظر خود را به دیگران ثابت کنید، برای رسیدن به این حالت اجازه دهید نوک انگشتان دو دست کمی با هم تماس پیدا کنند درست مانند یک برج کلیسا.

نام دیگر این حرکت “موقعیت قدرت” است، زیرا این حرکت، معمولا هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که یک مافوق در حال گفتگو با زیر دستش است. وکلا و حسابداران و کسانی که در موقعیت قدرت قرار دارند، معمولا با این حالت انگشتان، دستورالعمل ها یا پیشنهادهای شان را بیان می کنند.

  • برج کلیسا متمایل به بالا: زمانی که انگشتان به این حالت و رو به بالا در مقابل سینه بالا گرفته می شود، گوینده در حال بیان عقاید و نظراتش است. این حرکت را حساب شده به کار ببرید. چرا که اگر به طور افراطی از آن استفاده کنید، خود پسند به نظر می آیید و از نظر دیگران، شما خودتان را “علامه ی دهر” می دانید. اگر همزمان با انجام این حرکت سرتان را نیز به سمت عقب خم کنید، مسلما مغرور و از خود راضی به نظر می رسید.
  • برج کلیسای متمایل به پایین: هنگامی که به حرف کسی گوش می دهید، انگشتان تان را به حالت برج کلیسای رو به پایین و حوالی شکم می گیرید. در این حالت مشتاق و آماده ی واکنش به نظر می رسید. زنان تمایل دارند از این حرکت بیشتر از حالت قبل استفاده کنند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن