زبان بدن: حرکات انگشت شست

زبان بدن: حرکات انگشت شست
مجموع 5 از 8 رای

زبان بدن

زبان بدن: حرکات انگشت شست

در زبان بدن حرکات انگشت شست، تسلط و برتری و گاهی تهاجم را تداعی می کند؛ بنابراین جای تعجب نیست که در کف بینی، انگشت شست نشانه ی قدرت شخصیتِ فرد است. اگر تا به حال اصطلاح “زیر شست بودن” را که به معنای تحت نفوذ کسی بودن است شنیده باشید، می دانید که در آن صاحب انگشت شست، فرد غالب است.

وای به حال کسی که زیر شست است، چرا که بر اساس تاریخ روم باستان انگشت شست رو به پایین به مرگ قریب الوقوع اشاره دارد.

انگشت شست رو به بالا: حالت شست رو به بالا معمولا نشانه ی موافقت است؛ اما در استفاده از این حرکت دقت کنید، زیرا در بعضی از فرهنگ ها این کار بی ادبانه و بسیار توهین آمیز تلقی می شود.

بیرون بودن انگشتان شست از جیب: این حرکت نشانه ی تسلط و اطمینان به خود است. اگرچه مردان و زنان هر دو از آن استفاده می کنند، به ندرت پیش می آید زنی در حالتی که یقه ی کتش را گرفته است انگشت شست خود را نشان دهد، در حالیکه مردان اغلب این کار را انجام می دهند.

اشاره با انگشت شست: وقتی از انگشت شست برای اشاره به دیگری استفاده می کنید، حالتی تحقیرکننده، نامحترمانه یا تمسخرآمیز به آن فرد دارید.

اندرو، عادت داشت همسرش را پیش دوستانش مسخره کند. وقتی در جمع بودند معمولا با مشتی بسته و با انگشت شستش به او اشاره می کرد. اگرچه جین به او گفت که این حرکت و حرف های همراه با آن تا چه حد آزاردهنده است، اندرو به حرف او توجهی نکرد. البته او نهایتا متوجه حرکات زشت خود، اما زمانی که پس از سال ها رفتار غیر محترمانه و گستاخانه، جین از او طلاق گرفت.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن