رفتن به ماورای نتیجه

رفتن به ماورای نتیجه
مجموع 5 از 2 رای

رفتن به ماورای نتیجه

رفتن به ماورای نتیجه

تاکید بر نتیجه، یک موضوع است، اما سطح عمیق تری وجود دارد که می توانید به آن برسید، که اراده ی شما را بیش از این محکم خواهد کرد. من این سطح عمیق تر را “سودِ سود” یا “نتیجه ی نتیجه” می نامم.  به جای اینکه فقط هدف خود را بنویسید، درباره ی این موضوع فکر کنید که اولا چرا آن هدف را می خواهید، و دستیابی به آن چگونه زندگی خود شما یا دیگران را غنا می بخشد.

ماریا مسئول قسمت سرو نوشیدنی در کافی شاپی به نام دیوا است. در جستجوی آپارتمانی است که در آن نگهداری حیوانات خانگی مجاز باشد. او می خواهد آپارتمان، کف چوبی و تعداد زیادی پنجره داشته باشد و می خواهد نزدیک پارک باشد.

او با شور و شوق، توصیف آپارتمان ایده آلش را که روی برگه ی کنده شده از دفترچه یادداشت نوشته است، به من نشان داد. وقتی فهرست فوق العاده اش را می خواندم، می دانستم که به زودی خانه ی رویایی اش را گیر می آورد، زیرا در هر مورد، نه تنها آنچه را که می خواست، بلکه دلیل خواستن آن را هم نوشته بود.

“مجاز به نگهداری حیوانات: چون آنها شادی آفرین هستند.”

“کف چوبی: چون تمیز کردنش راحت است.”

“نزدیک به پارک: تا در آن بدوم.”

“دور تا دورش پنجره باشد: برای روشنایی بیشتر.”

وقتی دو هفته بعد ماریا را با چشمانی درخشان دیدم، اصلا متعجب نشدم. او آپارتمان ایده آلش را پیدا کرد، آپارتمانی کف چوبی، دارای پنجره های بزرگ، درست نزدیک پارک گرین لیک و به او اجازه ی نگهداری گربه اش را دادند.

حالا شما

نوشتن درباره ی نتیجه ی هدف، به شما کمک می کند که حتی وقتی متمرکز نیستید، تمرکزتان را حفظ کنید. نوشتن، هدف و نتیجه ی مورد نظر را در ذهن نگه می دارد. این صفحه می تواند هدف تان را برای شما نگه دارد.

وقتی روی نتیجه تمرکز می کنید، به زمان حال ساده بنویسید، انگار که دارید چیزی را شرح می دهید که هم اکنون اتفاق می افتد. من آن را “نوشتن به منزله ی واقعیت” می نامم.

اکنون عمیق تر کندوکاو کنید. نه تنها نتیجه ی هدف را، بلکه “نتیجه ی نتیجه” آن را. چرا داشتن یا نداشتن آن، مهم است؟ چرا آن را می خواهید؟ به همین ترتیب ادامه دهد تا اینکه به دلیل اصلی برسید.

یک راه برای انجام این کار، این است که هنگام نوشتن، این جای خالی را پشت سر هم پر کنید: “… و به این دلیل آن را می خواهم که…”

تمرکز بر نتیجه و نتیجه ی نتیجه، رویای شما را زنده نگه می دارد. هرچه بیشتر بر تاثیراتی که هدف تان خواهد داشت، تمرکز کنید، می توانید در ماموریت خود برای تحقق بخشیدن به آن مشتاق تر و متعهدتر باشید.

(منبع: بنویس تا اتفاق بیفتد، هنریت آن کلاوسر)

ادامه ی مقالات موفقیت شخصی را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن