IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
دوست به جای رئیس

دوست به جای رئیس

دوست به جای رئیس

اغلب اوقات مدیران می خواهند ساعت های متمادی دوست همکاران باشند، سپس فردا به اداره بیایند و مدیر آنها هم باشند. البته کارمندان اجازه ی چنین کاری را به آنها نمی دهند. این وضعیتِ گیر کردن در دوراهی برای انتخاب این رفتار یا آن رفتار است، یعنی شما باید یا دوست باشید یا مدیر. در چنین شرایطی نمی توان شخصیت دو گانه ی موفقی داشت.

طبق تجربه ی من مدیرانی که به خاطر تمایل به دوستی و همزمان رئیس کارمندان خود بودن، مشکلات زیادی دارند، افرادی هستند که پس از طی مدارج اداری، به موقعیتی رسیده که باید حالا مدیر افرادی باشند که روزی، هم رتبه ی آنها بوده اند. ترکیب یک رابطه ی رئیس و مرئوسی با دوستان قدیمی، اغلب برای آنها یک مشکل سخت و دشوار است.

مدیران ارشد ممکن است با نشان دادن حساسیت نسبت به این موقعیت و قرار دادن مدیر جدید در راس افراد دیگر، وسوسه ی او را برای ایفای نقش دوگانه ی دوست و رئیس، کم کنند. از آنجایی که اجرای این شیوه همیشه امکان پذیر نیست، اغلب این مدیر جدید باید راه حل دیگری پیدا کند.

بسیاری از اوقات این اتفاق می افتد که مدیر جدید، دعوت های مهمانی و تفریحی را با یک سری بهانه های پوچ رد می کند. بدین ترتیب احساسات دوست قدیمی او جریحه دار می شود و فکر می کند مدیر به خود مغرور شده است. پس یک جنگ سرد، درون اداره شروع می شود و در نتیجه همه ی افراد درگیر، از این جنگ آسیب می بینند.

در عوض مردی که این موضوع را به خوبی برای خود حل می کند، در واقع با هر یک از دوستان قدیمی خود، در خلوت می نشیند و به او می گوید: “یادت می آید روزی می گفتیم که یک مدیر خوب باید چه بکند؟ خوب وقتی من شنیدم برای این پست انتخاب شده ام، هر نکته ای را که یادم می آمد می نوشتم.

از آنجایی که روابط کاری ما تغییر کرده است، امیدوارم باعث بهتر شدن هر دوی ما شود. من بعنوان یک مدیر می خواهم از تو حمایت کنم. در عوض از تو می خواهم که کارآیی لازم را داشته باشی. هیچ یک از ما مدیری را تحسین نمی کنیم که سعی می کند هنگم ناهار یک دوست خوب باشد و بقیه ی روز، یک کارفرمای بی رحم.

من هم از این الگو پیروی نمی کنم. پس می خواهم ما بهترین روابط کاری را با هم داشته باشیم و این، نیازمند این است که هر دوی ما در قسمت های مربوط به خود، به نحو احسن کار کنیم. بهتر است چنین کاری را حتما انجام دهیم. بسیار خوب؟”

بدین شکل مدیر دست خود را باز می کند و بدون استثنا تمام دوستان قدیمی او از دیدگاهی که مدیر جدید برای آنها مطرح کرده، احساس راحتی و تحسین می کنند.

اما برای مدیری که سعی می کند با افراد مانند دوست رفتار کند و نه رئیس، چه اتفاقی می افتد؟ پاسخ این است که او نمی تواند مدیریت کند. زیرا ممکن است شیوه های مختلفی اجرا شود، اما اکثر اوقات هیچ مدیریتی رخ نمی ردهد. یکی از مدیران اخیرا اشاره می کرد که یک دوست، حقوق یک مدیر را می گیرد، در حالیکه هیچ مدیریتی انجام نمی دهد. پس یک فرآیند هرج و مرجی در سازمان شروع می شود.

(منبع: ۱۳ اشتباه مهلک مدیران، رابرت مارویل)

ادامه ی مقالات راهکارهای مدیریتی را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar