ده دقیقه زودتر آماده شوید!

ده دقیقه زودتر آماده شوید!
مجموع 5 از 2 رای

زودتر آماده شوید

ده دقیقه زودتر آماده شوید!

وقتی از فرد یا خانواده ای در مورد مهم ترین عامل استرس سوال می کنید، کمتر کسی به این امر که همیشه “چند دقیقه از برنامه ی خود عقب است”، اشاره نمی کند.

“تاخیر کردن” استرس های بسیاری ایجاد می کند، زیرا همیشه در این فکر هستیم که چه کسی در انتظار ماست یا چه مقدار از برنامه ی خود عقب هستیم و تا به حال چند بار اینطور تاخیر کرده ایم. در نتیجه همواره به مرحله ای می رسیم که در حالیکه عضلات گردنمان منقبض شده است، فرمان اتومبیل را محکم گرفته ایم و با نگرانی از عواقب تاخیر خود به سوی مقصد می رانیم.

این تاخیرها مولد استرس در ما هستند و ما را در مسیر “سخت گرفتن” مسائل بی اهمیت سوق می دهد.

راه حل این مشکل بسیار ساده است. زودتر از همیشه حاضر شوید و پیش از انجام کارهای دیگر، از آمادگی کامل خود مطمئن شوید. اجرای این روش ساده به زندگی من کمک بزرگی کرده است؛ به جای اینکه در آخرین لحظات به دنبال کفش های بچه ها یا کیف پولم بگردم، آماده ی رفتن هستم و وقت زیادی دارم.

خود را فریب ندهید که این ده دقیقه ی زودتر اهمیتی ندارد. چند دقیقه وقت بیشتر قبل از انجام فعالیت ها و برنامه ها و بین آنها، می تواند تفاوت روز پر استرس و روز شادی بخش باشد. علاوه بر این در می یابید که چقدر تاخیر نکردن لذت بخش است. در صورت نداشتن عجله، اتفاقات معمولی و ساده نیز می توانند سرشار از تفریح و سرگرمی باشند.

هنگامی که می خواهید فعالیت دیگری را شروع کنید، باید فعالیت فعلی خود را کمی زودتر خاتمه دهید و در میان دو فعالیت چند دقیقه ای فاصله بیندازید. هر گاه وقت کردید، سعی کنید یک جدول زمان بندی شده از فعالیت ها، کارها، بازی ها و هر چیز دیگر تنظیم کنید؛ اما مراقب باشید که این جدول لبریز نشود. در این جدول یک زمان سفید بدون هیچ برنامه ای برای خود در نظر بگیرید.

با اجرای این روش، از آرام تر شدن زندگی خود تعجب خواهید کرد، زیرا احساس استرس دائمی، شتاب زدگی و تلاش های بیهوده جای خود را به احساس آرامش خواهد داد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن