دلایل شکست یک سایت

دلایل شکست یک سایت
مجموع 5 از 2 رای

دلایل-شکست-سایت

اهمیت سایت در کسب و کارها خصوصاً در دنیای امروز بسیار زیاد است. پیش از این مطلبی دربارۀ چگونه یک سایت موفق بسازیم نشر دادیم. اکنون به دلایل شکست یک سایت اشاره خواهیم کرد.

۱. طراحی بد:

سایتی که طراحی بدی دارد می‌تواند مثل باز کردن یک رستوران ۵ ستاره در یک محله فقیرنشین باشد که عملاً با شکست روبه‌رو خواهد شد.

۲. تبلیغات فراوان:

برای تبلیغات خود برنامه داشته باشید و آن‌ها را در مکان‌های مناسب نمایش دهید. سعی کنید زمانی تبلیغات بگذارید که سایت شما دارای رتبه مناسبی باشد که توجه تبلیغ‌دهندگان را جلب کند.

۳. خوراک وبسایت خود را پنهان کرده‌اید!

سعی کنید مطالب و خوراک وبسایت خود را واضح و شفاف به نمایش بگذارید تا دسترسی کاربران به آن‌ها آسان باشد و از پیچیدگی‌های اضافی خودداری کنید.

۴. تیترهای جذابی ندارید

بعد از نوشتن مقاله یا مطلبی که درون وبلاگ یا سایت‌تان می‌خواهید منتشر کنید، یکبار آن را بخوانید و بهترین و جذاب‌ترین تیتر ممکن را انتخاب کنید.

۵. صفحه درباره ما ندارید

بعضی از خوانندگان تمایل دارند تا اطلاعاتی راجع به شما و فعالیت‌تان داشته باشند. پس در مورد خود و وبسایت خود حتماً توضیحاتی را در قالب صفحه درباره ما قرار دهید.

۶. به مطالب خود لینک نمی‌دهید

اگر در مورد موضوعی می‌نویسید که قبلاً هم در مورد آن نوشته‌اید و فکر می‌کنید که می‌توانند به هم کمک کنند و یکدیگر را تکمیل سازند، حتماً در درون نوشته خود، به آن‌ها لینک بدهید.

۷. عکس ندارید

عکس‌ها یکی از جذب‌کننده‌ترین المانهایی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها در افزایش بازدید و جلوگیری از خروج زودهنگام بازدیدکننده استفاده کنید. حتماً برای عکس‌های خود توضیحاتی کوتاه در حد ۲ یا ۳ کلمه بنویسید.

۸. سبک نوشتن بدی دارید

نویسه‌های خود را در پاراگراف‌های معینی جای دهید و سعی کنید طبق روال همیشگی خود پیش بروید.

۹. موضوعات فراوانی دارید

تعداد موضوعات خود را کم کنید و سعی کنید که از اهداف خود دور نشوید.

۱۰. نظرات بازدیدکنندگان برایتان مهم نیست

اگر نظرات بازدیدکنندگان برایتان مهم نیست، بهتر است که همین امروز دست از کار کردن بکشید و دنبال کار دیگری باشید که حداقل نظر مشتریان در آن تفاوتی ایجاد نکند!

(منبع: مدیریت در کسب وکار الکترونیکی تألیف عباس پاپی، محمدباقر حمزه)

برچسب ها:

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
م.جبلی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
م.جبلی
م.جبلی

این مورد برای کسانی که رو محتوا کار میکنن خیلی مفیده برای منم خیلی کاربردی بود واقعا نیاز داشتم به دونستن اینها .
سپاس از مطالب مفیدتون