خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۳

خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۳
به این مقاله امتیاز دهید

ترفندهای موفقیت
خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۳

در ادامه ی سری مقالات ترفندهای موفقیت به ادامه ی ترفندهای رسیدن به هدفِ “قدرتمند بودن” می پردازیم:

  • ترفند۱۳: مثل اژدها با باد پرواز کن

آدم ها اکثرا فراموش می کنند بخشی از طبیعت هستند و قدرت طبیعت چیزی نیست که به حساب آورده نشود. آدم ها تصور می کنند بدون نگاه به طبیعت می توانند کار خودشان را انجام دهند. اما همیشه بهتر است در هماهنگی با طبیعت کاری را انجام دهیم تا این که با سماجت سعی کنیم با آن بجنگیم

  • ترفند۱۴: زیباترین کلاه گیست را سر کن.

هنگام رویارویی با چیزی عظیم و قدرتمند که از آن می ترسید، دو انتخاب اصلی دارید. یا به همان اندازه ی قبل، کوچک و ضعیف بمانید و طعمه شوید، یا تظاهر کنید به اندازه ی حریفتان بزرگ و قدرتمند هستید.

بهتر از این دو ، این است که تظاهر کنید حتی از او هم قدرتمندتر هستید. اگر این کار را درست انجام دهید و موفق شوید، حریف شما طعمه تان می شود.

  • ترفند۱۵: در شرق هیاهو به پا کن و به غرب حمله کن.

با استفاده از هنر ایجاد آشفتگی، اغلب اوقات می توان به هدف دست یافت. اگر مسیر مستقیم به موفقیت نمی انجامد، زیرکی بیشتری لازم است. برای گمراه کردن حریف باید گونه ی چپش را نگاه کنید تا به گونه ی راستش حمله کنید.

  • ترفند۱۶: آهوی در حال عبور را با ملایمت به گله ی خود بیاور.

 لحظاتی هست که تنها یک بار رخ می دهند. اگر می خواهید فرصت ها را از دست ندهید، باید همیشه خود را برای آن لحظات آماده کنید. وقتی متوجه فرصت شدید، برای سود بردن از آن به تلاش اندکی نیاز دارید.

  • ترفند۱۷: دیرک را بدزد، اما جلو خانه ات دیرک گل آلود بگذار.

جایگزین کردن چیزی خوب با چیزی بد ممکن است کمک کند به هدفتان دست بیابید. آدم ها نمی توانند مقصود شما را دریابند و از این رو متوجه نمی شوند دارید چکاری می کنید. جایگزین کردن چیزی زیبا با چیزی زشت هم ممکن است به همین نتیجه منجر شود. وانمود کردن به انجام کاری متفاوت می تواند کمک کند تا حریفتان نتواند نقشه های شما را بی اثر کند.

  • ترفند۱۸: وقتی حریف، خود را خسته می کند، استراحت کنید.

خسته کردن حریف، بهترین کاری است که می توان برای رسیدن به پیروزی انجام داد. اما چطور باید او را خسته کرد؟ همیشه او را مجبور کنید قدم نخست را بردارد و اقدامات خودتان را به واکنش و پاسخ دهی محدود کنید.

.چیزی که بدست آورده ای را ویران نکن.

ادامه ی سری مقالات ترفندهای موفقیت را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن