IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
اختلاف-در-گروه

حل اختلاف در گروه

به عنوان رهبر یکی از وظایف شما ایجاد نظم، صلح و دوستی در گروه است. این بدان معناست که اگر اختلافی میان اعضای گروه شما بروز کرد باید به صحبت‌های طرفین گوش بدهید و برای برطرف کردن کدورت و اختلاف اقدام کنید. در ضمن باید از افراد گروه خود بخواهید هدف‌ها و مأموریت گروه را مهم‌تر از هدف‌ها و خواسته‌های خود بدانند.

اولین سوألی که به هنگام بروز اختلاف باید مطرح کنید این است: آیا اختلاف بر سر مأموریت است یا جنبه‌های شخصی دارد؟ کارهای دیگری که باید بکنید از این قرار است:

۱. کار گروه را مرور کنید و ببینید چرا به مشکل برخورده‌اند.

۲. ببینید آیا می‌توانید منابع بیشتری در اختیار گروهتان قرار دهید.

۳. بعد از آن با کسی که رفتارش اختلاف ایجاد کرده به طور خصوصی ملاقات کنید.

 توجه کنید که به جای سرزنش کردن اشخاص لازم است بر مسئله و مشکل متمرکز شوید.

بپرسید آیا حل مسئله ضروری است. گاه اشخاص مسئله‌شان را به این دلیل نزد رهبر می‌برند که می‌خواهند جلب توجه کنند. ممکن است مسئله آن‌قدر مهم نباشد که لازم باشد رهبر در حل آن مداخله کند؛ اما اگر یکی از اعضای گروه احساس کند به او توجه نمی‌شود، مسئله بالا می‌گیرد و در چنین شرایطی لازم است رهبر دخالت کند.

برای پرهیز از چنین مشکلاتی لازم است به طور منظم با افراد گروهتان جلسه داشته باشید و قبل از اینکه مسئله‌ای بروز کند اقدام‌های پیشگیرانه انجام دهید، و سرانجام باید از خود بپرسید: برای حل این اختلاف چه اقدامی باید انجام دهم؟ می‌توانید از افراد و اعضای گروه سوأل کنید و از آن‌ها بخواهید برای حل مشکلی که پیش آمده اعلام نظر کنند و راه‌حلی پیشنهاد دهند. وقتی پیشنهادها را دریافت کردید و پذیرفتید لازم است با افراد پیشنهاد‌دهنده همکاری کنید تا راه‌حل مورد نظر آن‌ها عملی شود.

به گروه خود اجازه بدهید راهش را پیدا کند

به عنوان رهبر باید به اعضای گروه خود اعتماد به نفس بدهید تا مسئله‌شان را حل و فصل کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، شما به آن چیزی دست پیدا می‌کنید که هر رهبری در پی آن است. هر رهبری مایل است هدایت گروهی پرانگیزه را بر عهده داشته باشد، گروهی که بتواند هدف‌های خود را انتخاب کند و آن‌ها را تحقق بخشد. برای اینکه گروه بتواند به این موقعیت برسد رهبر باید به طور منظم از گروه بپرسد:

می‌خواهید به کجا بروید؟

نظرتان دربارۀ هدف‌های گروه چیست؟

نقاط قوت و ضعف خود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پس از آنکه به جواب این سوألات رسیدید به افراد گروه اجازه بدهید هدف‌هایشان را بیان و مأموریت خود را تعریف کنند. رابطۀ رهبر با اعضای گروه شبیه رابطۀ پدر با فرزندان نوجوان اوست. می‌دانید که همیشه بالای سر فرزندانتان نخواهید بود تا آن‌ها را هدایت کنید. از این‌رو باید تا حد امکان ارزش‌هایتان را با آن‌ها مطرح کنید، به آن‌ها مسئولیت و امکان بدهید و سپس در پی قبول این مسئولیت‌ها، آن‌ها را بیازمایید.

شش اشتباهی که هر رهبری می‌کند

(منبع: رهبری به زبان خودمانی ترجمۀ مهدی قراچه‌داغی)

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar