حرکات ساختگی: فریب دادن افراد

حرکات ساختگی: فریب دادن افراد
مجموع 5 از 1 رای

حرکات ساختگی

حرکات ساختگی: فریب دادن افراد

حرکات ساختگی برای پنهان کردن و سرپوش گذاشتن و فریب دادن طراحی می شوند. این حرکات به عمد شما را به سمت و سویی می راند تا چیزی را باور کنید که در واقع آن طور نیست. حرکات ساختگی در ظاهر چیزی را نشان می دهد که در واقعیت آن گونه نیست.

شما می توانید یک حرکت ساختگی را از حرکتی واقعی تمیز دهید، زیرا فاقد بخش هایی از حرکت واقعی است.

شماری از حرکاتی که وانمود می شوند به قرار زیر است:

  • لبخند زدن
  • اخم کردن
  • آه کشیدن
  • گریه کردن
  • حالت درد به خود گرفتن

آنا وکیلی بسیار با انگیزه، به تازگی واجد شرایطی شده است که به موجب آن در شرکتی بزرگ واقع در شهر لندن کار کند. یک روز شریک ناظر آنا از او خواست تا در جلسه ی مربوط به یک مشتری شرکت کند.

آن روز صبح با وجود کم خوابی و پس از یک ساعت طی مسیر، اندکی پیش از آنکه جلسه شکل رسمی به خود بگیرد به آنجا رسید. در طول جلسه موکل گفت که به نظر می رسد برخی اطلاعات مفقود شده است. شریک آنا قبل از آنکه احساسش را با این جمله ی صمیمانه مخفی کند: “خب او تازه کار است. این بار به او فرصت می دهیم”، به آنا نگاه سریعی حاکی از عصبانیت انداخت.

آنا برای پنهان کردن احساس خجالت و خشمش، قیافه ای را که خودش “صورت خندان” می نامد به خود گرفت. خنده ای بزرگ با دندان های نمایان و چشم هایش فاقد چین و چروک(نشانه ی یک لبخند صادقانه) بود. او خسته و ناراحت و خجالت زده بود و هر کس به او دقت می کرد می فهمید که خنده اش ساختگی است.

به دنبال همه ی نشانه ها باشید. حرکات ساختگی به منظور فریب دادن انجام می شوند.

یک حرکت کوچک دارای معانی بسیار زیادی است

حرکات ریز و کوچک؛ جرقه های احساس اند که با سرعت در سرتاسر چهره ی شما چشمک می زنند و احساساتی را نمایان می کنند. این حرکات از آن دسته حرکاتی نیستند که هدفمندانه آنها را انتخاب کنید. در حقیقت آنها سرنخ های کوچکی از آن چیزی هستند که در ذهن تان می گذرد. شما انتخاب می کنید که لبخند بزنید، دست تکان دهید؛ اما در درخشش حرکتی کوچک در چهره تان انتخاب گر نیستید. هیچ کس از این حرکات کوچک در امان نیست.

فهرست حرکات کوچکی که رایج ترند:

  • حرکات اطراف دهان
  • اضطراب در چشم ها
  • باز شدن پره های بینی

مارک و لیز همدیگر را در یک مهمانی ملاقات کردند. آنها فورا مجذوب یکدیگر شدند. حرکات صورت آنها کنترل شده بود، اما درخششی گاه گاه در اطراف چشمان لیز و نشانه ای از لبخند در اطراف دهان مارک بیانگر وجود هیجانی خاص میان این دو بود. دوستان و اعضای خانواده این نشانه ها را دیدند و به دفعات راجع به ازدواج آنها سوالاتی کردند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن