حرف های در گوشی

حرف های در گوشی
مجموع 5 از 2 رای

حرف های در گوشی

حرف های در گوشی

افرادی که سرشان را نزدیک هم قرار می دهند، وجود رابطه ی بین یکدیگر را نشان می دهند و در آن میان جایی برای کس دیگری نیست. نزدیکی جسمی، پیوند فکر و عاطفی را منعکس می کند. این حرکت نشانه ی وجودِ حریمی خصوصی و مشترک بین دو فرد است و از اینکه دیگران حرف های شان را اتفاقی بشنوند جلوگیری می کند.

دفعه ی بعد که با دوستان اختلاط می کنید یا لطیفه ی بی ادبانه ای را تعریف می کنید، دقت کنید که چگونه سرتان را به هم نزدیک می کنید. وقتی حرف اصلی تان به پایان رسید یا آخر ماجرا مشخص شد، ببینید که موقعیت سرتان چگونه تغییر می کند.

علامت اطاعت یا نگرانی

چارلز داروین به این نتیجه رسید که مردم در هنگام اطاعت سرشان را پایین می آورند. این عمل، شخص را حقیرتر و بی آزارتر نشان می دهد. اگر خواسته یا ناخواسته قصد داریم مطیع به نظر برسیم، پایین آوردن یا کج کردن و بالا گرفتن سر، ما را به این هدف می رساند.تحقیقات همچنین نشان می دهد که حرکات لمسی مانند نگه داشتن سر از پشت گردن و گذاشتن دست روی سر مانند کلاه ایمنی، احساس راحتی و اطمینان و حمایت را به همراه دارد و به کاهش استرس کمک می کند.

علامت اطاعت یا نگرانی

پایین آوردن و دزیدن سر

اگر تا به حال از میان دو نفر که غرق گفتگو با یکدیگرند رد شده باشید، احتمالا در آن لحظه سرتان را پایین آورده اید تا از تجاوز به حریم آنها خودداری کرده باشید و بابت هر گونه مزاحمتی که به وجود آورده اید عذرخواهی کرده اید.

برخی افراد هنگامی که به یک شخصیت مهم یا کسی که سرگرم صحبت با دیگری است، نزدیک می شوند بی اختیار سرشان را کمی پایین می آورند.

کسانی که به تفاوت های اجتماعی اهمیت نمی دهند، معمولا حرکات اطاعتی را انجام نمی دهند و اگر احساس کنند مزاحم اشخاص مهم شده اند با کمی پایین آوردن سر خود را توجیه می کنند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن