حالت تهاجمی و ابراز نارضایتی

حالت تهاجمی و ابراز نارضایتی
مجموع 5 از 1 رای

حالت تهاجمی

حالت تهاجمی

اگر کسی با حالت تهاجمی به شما نزدیک شود و شما فرصت و جرئت کافی داشته باشید که به او دقت کنید، در می یابید که سرش مانند اسلحه از شانه هایش جلوتر آمده است. در موارد حاد، کسی که واقعا عصبانی ست از سرش بعنوان موشکی برای ضربه زدن به فرد مقابل استفاده کرده و آن را به جلو پرتاب می کند؛ رفتاری که در میان بازیکنان حرفه ای فوتبال آمریکایی رایج است.

جورج با آرامش در طول مسیر باریکی در خارج از شهر رانندگی می کرد که یک ماشین دیگر با سرعت غیر مجاز به او نزدیک شد. جورج که ترسیده و در عین حال عصبانی بود، ماشینش را متوقف کرد و راننده ی ماشین دیگر مجبور شد ترمز کند تا به او برخورد نکند. راننده پیاده شد و با صورت سرخ شده، مشت گره کرده، در حالیکه سرش از شانه هایش بیرون زده بود و عضلات گردنش کشیده و فکش قفل شده بود، به سمت ماشین جورج حمله ور شد.

جورج که هوشمندانه به نشانه های تهاجم شدید در او توجه کرده بود شیشه های ماشینش را بالا داد، درها را قفل کرد و با پلیس تماس گرفت.

 

ابراز نارضایتی

ابراز نارضایتی

زمانی را به خاطر بیاورید که به دفتر مدیر مدرسه خوانده شدید و می دانستید دلیلش این نیست که برنده ی جایزه شده اید، یا همین چند وقت پیش که رئیس، شما را احضار کرد تا به خاطر عقب ماندن از برنامه های ماهانه استنطاق تان کند. همه ی ما تا به حال هدف نگاه سرزنش بار دیگران قرار گرفته ایم.

مانند همه ی حرکات و اشارات، نگاه سرزنش بار شامل چند حرکت است. یکی از حالات برای ابراز نارضایتی این است که، موقعیت سر به گونه ای است که در آن پیشانی به جلو خم شده و سر پایین آمده است.

حالت دیگر این است که سر صاف و محکم بر روی بدنی راست و قائم قرار می گیرد. در این حالت بازو ها جمع می شود، پاها به حالت ضربدری قرار می گیرد و احتمالا چشم ها با نگاهی سرد به طرف مقابل خیره می شود.

اگر می خواهید نا امیدی یا نارضایتی خود را نشان دهید، بدون حرکت بایستید؛ طوری که سرتان در وضعیتی راست و صاف قرار گیرد و به چشمان طرف مقابل تان مستقیما نگاه کنید، انگار می گویید: “جایی برای بحث کردن یا بهانه آوردن وجود ندارد.” حالت دیگری که می توانید به خود بگیرید این است که سرتان را پایین بیاورید، به زمین خیره شوید و با انگشت شست و اشاره با لباس تان ور بروید؛ انگار می خواهید کرک یا پر کوچکی را از روی آن بردارید. این حالت نشان می دهد که شما آزردگی های ناگفته در درون دارید.

برای درک صحیح زبان بدن بایستی همه حرکات و اشارات فرد را در نظر بگیرید. پیام کامل در ترکیب این حرکات نهفته است نه فقط یک حرکت.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
اسکانیافاو Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
فاو

مطلب مفید بود خسته نباشی

اسکانیا

مطلبتون خیلی جالب بود ممنون