جمع آوری تحسین ها

جمع آوری تحسین ها
مجموع 5 از 4 رای

جمع آوری تحسین ها

جمع آوری تحسین ها

همانطور که هر کسی که تا به حال کلکسیون داشته است، از در بطری یا کارت های بیس بال گرفته تا سکه ها و تمبرهای نایاب, میداند وقتی جایی برای گذاشتن اشیا داشته باشید، آنها چند برابر به نظر می رسند.

تحسین ها مانند پول در بانک هستند. هم به شما احساس امنیت می دهند و هم پس اندازی را فراهم می کنند که شما می توانید در مواقع نیاز، از آن استفاده کنید. جایی را برای نگه داری آنها مشخص کنید. جایی برای آنها که در آن جا قرار بگیرند و شما شاهد افزایش سپرده تان خواهید بود.

یکبار مارک آسیتو، با شادی و سرزندگی معمول و خوشایندش، دفتر حسابداری کهنه ی سبز رنگ و رو رفته ی درازی را که بلا استفاده در کتاب فروشی کتاب های دست دوم پیدا کرده بود، نشانم داد. به من گفت که منتقد درونی خود را اخراج و در عوض، یک تیم امیدبخش استخدام کرده است.

تصمیم گرفتم اسامی همه ی کسانی که به هر طریقی از من حمایت کرده اند را بنویسم. تا کنون دویست و ده اسم را در این دفتر نوشته ام.

آنچه که مردم درباره ی من می گویند، می نویسم. گفته ها را در علامت گیومه می گذارم و نام آنها را در انتهای گفته. فقط برای اینکه حمایتی را که وقتی برای اولین بار آن حرف را شنیدم، به دست آورم، دوباره به خودم یادآوری کنم.

برای دنبال کردن مسیر شهرت و تحسین هایی که سر راهتان قرار می گیرند، مجبور نیستید به هنرهای نمایشی بپردازید.

همانطور که مارک متوجه شد، دفتر تحسین می تواند جلوی کار منتقد درون، همان صدای درونی را که بذر تردید و ناامیدی می کارد، بگیرد. وقتی در را رسیدن به رویاهایتان مردد هستید، رجوع کنید به دفتر تحسین، خصوصیات شخصیتی را که دیگران در شما می بینند، به شما خاطر نشان می کند.

شما پیش از آنکه بتوانید تشخیص دهید، نقاط قوت دارید؛ باید آنها را باهم و یکجا ببینید و متوجه الگوی تحسین بشوید.

(منبع: بنویس تا اتفاق بیفتد، هنریت آن کلاوسر)

ادامه ی مقالات موفقیت شخصی را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن