جان کوم و ده قانون موفقیت او (۲)

جان کوم و ده قانون موفقیت او (۲)
به این مقاله امتیاز دهید

جان-کوم

در ادامه ی سری مقالات جان کوم و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید.

۴- جزییات مهم اند
جان در روز تولدش شرکت واتس اپ را در کالیفرنیا تاسیس کرد. این اپ هنوز نوشته نشده بود که کوم روزها وقت خود را صرف ساخت کد backend می کرد تا آپ خود را با تمام شماره موبایل ها در سراسر جهان سینک کند. او ماههای زیادی را صرف به روز رسانی صدها اختلاف مختصر منطقه ای این آپ کرد.

۵- برای فکرهای مهم و جدی، قلم و کاغذ داشته باشید
واتس اپ اولیه دائم خراب میشد و هنگ میکرد و وقتی آقای فیش من (Fishman) آن را در تلفنش نصب کرد، صدها شماره ای که در دفترچه آدرس وی بود- بخصوص دوستان روسی اش نیز آن را دانلود کردند. فیش من مشکلات را مورد بررسی قرار داد و کوم آنها را در دفتر یادداشت خود که سالها پیش خریده بود، یادداشت کرد و برای پروژه های مهم نگه داشت.

۶- مادام العمر به فکر یادگیری باشید
جان کوم صبر یاددگیری داشت. وی که به فناوری اطلاعات علاقمند بود در خصوص آنچه که از برنامه نویسی نرم افزار آموخته بود، شروع به مطالعه و تمرین کرد. او آنقدر در زمینه برنامه نویسی نرم افزار تمرین و مطالعه نمود که اعتماد به نفس لازم برای نوشتن کدهای نرم افزاری را پیدا کرد. مهارت وی به قدری بود که شرکت یاهو او را به عنوان مهندس زیرساخت فناوری اطلاعات استخدام کرد. سپس تجربیات بیشتری را در خصوص برنامه نویسی کامپیوتر کسب کرد و توانست کسب و کار خود را راه بیاندازد.

۷- نگذارید ناامیدی بر شما غلبه کند
فیس بوک استخدام جان کوم را رد کرد و او را نپذیرفت. او ضمن اشاره به این موضوع گفت:
فیس بوک من را رد کرد. کار در فیس بوک یک فرصت عالی برای ارتباط برقرار کردن با انسانهای خارق العاده بود. چشم انتظار اتفاقات بعدی زندگی باشید. “

۸- از ارتباطات خود بهره گیرید
به دلیل این که کوم از طبقه پایین جاکعه برخاسته است، قدر ارتباطات را می داند. او تلاش می کند که در بخشهای مختلف صنعتی ارتباطات زیادی ایجاد کند و از ارتباطات خود به بهترین نحوی برای رفع مشکلات و پیشرفت کارها استفاده می کند.

سری مقالات جان کوم و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن