IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
تفسیر نشانه

تفسیر نشانه ها و پاسخ مناسب به آنها

تفسیر نشانه ها و پاسخ مناسب به آنها

توانایی تفسیر پیام های دیگران گامی در جهت برقراری ارتباط موثر است. با مشاهده ی حرکات و حالات مردم، در یک لحظه به احساسات شان پی می برید. بعنوان مثال می توانید شدت احساسات یک فرد را با توجه به شیوه ی ایستادن او بیان کنید. می توانید با توجه به سرعت حرکات یک شخص، حالتی را که در آن قرار دارد ببینید. با داشتن بینشی از احساسات فرد، می توانید از هر آنچه که بعدا اتفاق می افتد آگاه شوید و برای آن آمادگی پیدا کنید.

تصور کنید با دوستی در یک مهمانی حضور دارید. متوجه می شوید که او به تنهایی و با حالتی اندوهگین نشسته است. با دیدن او در این حالت که سرش را پایین افکنده و بازوانش رادور بدنش انداخته است درمی یابید که به کمی توجه محبت آمیز و دلسوزانه نیاز دارد. به آرامی دست تان را روی بازویش می گذارید و او کمی حالش بهتر می شود.

کمی بعد در همان مهمانی مهمانان جوان تری را می بینید که بیشتر از آنچه باید سرشان گرم است و کم کم شادی شان به سر و صدایی آزار دهنده تبدیل می شود. متوجه می شوید یکدیگر را هل می دهند و می اندازند و این رفتار برای شما به این معناست که باید آنجا را ترک کنید.

با تفسیر موثر زبان بدن می توانید بفهمید که چه موقع باید بمانید و چه موقع باید بروید.

ادیت برخلاف معمول رفت تا با همسایه هایش تیم و سارا اندکی گفتگو کند و آنها که سرگرم امور یک صبح پر مشغله بودند زمان کمی برای ایستادن و غیبت داشتند. اگرچه تیم به ادیت لبخند گرمی زد، اما دم در ورودی ایستاده بود، بدون اینکه او را به داخل دعوت کند. او بازوانش را روی سینه اش روی هم انداخته، پاهایش را نزدیک به هم نگه داشته بود و روی انگشتانش عقب و جلو می رفت.

ادیت با دیدن این وضعیت بسته ی تیم احساس کرد که اکنون وقت مناسبی برای صحبت با او نیست و به سرعت آنجا را ترک کرد.

درک تفاوت های فرهنگی

زندگی در جهانی پر از تنوع و گوناگونی می تواند بسیار مهیج تر و جالب تر از زندگی ای باشد که در آن همه چیز یکسان است. اگرچه تفاوت های میان فرهنگ ها و ملیت ها را درک می کنید، اما گاهی ممکن است به دلیل تمایز بالا میان زبان بدن دیگران و خودتان گیج شوید و بترسید و حتی سرخورده شوید.

اینکه مردم با فرهنگ های مختلف به شکل های متفاوتی رفتار می کنند به این معنا نیست که یکی درست عمل می کند و دیگری نادرست. هنگامی که پای تفاوت های فرهنگی به میان می آید، “احترام گذاشتن” و “ارزش نهادن” افعالی کاربردی اند.

احترام گذاشتن به رفتارهای متفاوت با رفتارهایی که شما با آنها بزرگ شده اید و یاد گرفته اید، کاری دشوار است. برای ایجاد روابط مطلوب و محترمانه میان فرهنگ ها و ملیت های مختلف، بایستی شیوه ی تفکر و عملکردی تان را با نگرشی احترام آمیز وسعت ببخشید.

ملیت ها و فرهنگ های مختلف از بدن شان به صورت های متفاوتی استفاده می کنند. حرکتی قابل قبول در یک کشور ممکن است در کشور دیگر کار شما را به زندان بکشاند. قبل از بازدید و رفتن به یک کشور دیگر حتما درباره ی حرکات مناسب و نامناسب تحقیق کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments