خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۲

خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۲
مجموع 5 از 1 رای

برنده
خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۲

در ادامه ی سری مقالات ترفند های موفقیت به ادامه ی ترفندهای رسیدن به هدفِ “قدرتمند بودن” می پردازیم:

  • ترفند۶: خرگوش باهوش ، سه مخفی گاه دارد.

دنیا پر از شکارچی است و هر شکارچی هم با خود خطر به همراه دارد. صیدها مخفی گاههای خودشان را دارند، اما شکارچی هم آن ها را بلد است یا یاد می گیرد. به همین دلیل، حتما باید شکارچی را فریب داد و مخفیگاهی خالی را به او نشان داد و در همان حال ، در خفا محل امن دیگری مهیا کرد.

  • ترفند۷: روباه، قدرت ببر را قرض می گیرد.

اگر به چیزهای لازم برای رسیدن به اهدافتان دست نیافته اید، خوب است که نزدیک انسان های قدرتمند بمانید. اگر هوشمندانه عمل کنید می توانید قدرتشان را قرض بگیرید و به نفع رسیدن به اهداف خودتان از آن استفاده کنید.

خواب و خوراک نداشته باش و تلاش کن تا خود را بزرگ تر کنی

  • ترفند۸: از مهمان به میزبان تبدیل شو.

مهمان، نقشی فرعی و وابسته دارد، اما میزبان مسئول همه چیز است. برای تبدیل نقش خود از مهمان به میزبان باید بیش از آن چه دعوت ها را می پذیرید دعوت کنید.

  • ترفند۹: به ساحل که رسیدی، قایق را غرق کن.

می توانید به گذشته ی زندگیتان نگاه کنید، اما نباید به عقب بروید. اگر به چیزی رسیدید، بد نیست شاد بشوید و جشن بگیرید، اما نباید سر جایتان بمانید. امکان برگشت به گذشته را برای خود از بین ببرید. برای رشد خود لازم است فورا به تلاش های تازه ای دست بزنید و زیر بار خطرات تازه ای بروید. اگر نتوانید دست بزنید و زیر بار خطرات تازه ای بروید. اگر نتوانید بیش تر جلو بروید، یعنی هدف دیگری ندارید و بی هدفی یعنی زنده نبودن.

  • ترفند۱۰: نرمی و ملایمت را کنار بگذار تا قدرت را حفظ کنی.

 گاهی لازم است چیزی ارزشمند را نگه دارید . شاید دشوار باشد تصمیم بگیرید کدام ارزشمند تر است و شاید دلتان بخواهد هیچ کدام را از دست ندهید. حتی در این صورت، واجب است تصمیمی شجاعانه و سریع بگیرید.

  • ترفند۱۱: با نشان دادن انعطاف پذیری، اعتماد دیگران را به دست بیاور.

برای بدست آوردن اعتماد یک شخص، قدرت هایتان را نشان ندهید، بلکه بگذارید انعطاف پذیریتان را ببیند و با این کار کمک را جلب کنید.

  • ترفند۱۲: بگذار غذا آرام بپزد.

معمولا بهتر است کارهایتان را عقب بیندازید تا اینکه بدون فکر، کار پشت کار انجام بدهید. هر عملی باید قبل از صورت واقعیت گرفتن، به دقت سبک سنگین شود. ضمنا وقتی تصمیم های دیگران را باید در نظر بگیرید، معمولا بهتر است خیلی ماهرانه و زیرکانه این کار را به تاخیر بیندازید، یا به این خاطر که احساس می کنید هنوز وقتش نرسیده، یا به خاطر اینکه احساس میکنید کارهای آنها به ضرر شما خواهد بود.

ادامه ی سری مقالات ترفندهای موفقیت را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن