بیماری ، عاملی برای از کاه کوه ساختن

بیماری ، عاملی برای از کاه کوه ساختن
مجموع 5 از 3 رای

از کاه کوه ساختن

بیماری ، عاملی برای از کاه کوه ساختن

کمی تامل کنید که وقتی شما یا یکی از افراد خانواده بیمار می شوید چه اتفاقی روی می دهد. مطمئنا حتی اگر سرماخوردگی داشته باشید، احساس بدی دارید. در نتیجه جوی ناراحت کننده بر خانه ی شما حاکم می شود و بر سلامت عقل نیز تاثیر می گذارد.

وقتی حال شما خوب نیست، تمیز و منظم کردن خانه بسیار مشکل به نظر می رسد. رسیدگی به مسئولیت ها مشکل تر می شود و از چیزهایی که همواره لذت می بردید، کمتر لذت خواهید برد. از همه ی کارها و برنامه های خود عقب می افتید: از تماس های تلفنی، از ملاقات افراد مورد علاقه، مرتب کردن انبار و کمدها و… و حتما موافق هستید که انجام این کارها هرچه بیشتر عقب بیفتد، بیشتر عصبی می شود و مواردی که همیشه به راحتی انجام می دادید و فعلا توان انجام آن را ندارید، شما را عصبی می کند.

آیا سالم نبودن شما می تواند عاملی برای بزرگ کردن مشکلات کوچک باشد؟! منظور من این نیست که شما دچار وسواس سلامتی شوید یا هر بیماری را عاملی برای بزرگ کردن مشکلات کوچک بدانید. منظورم این است که به اهمیت سلامتی و مسائلی مانند بهداشت مناسب، رژیم، تغذیه، عادات خواب، ورزش کافی، مکمل های غذایی و عوامل دیگر بیندیشید.

ممکن است عادت های بهداشتی عالی تر از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کنند و ارزش آنها از لحاظ صرف زمان و تلاش، برای شما بیشتر از درمان بیماری باشد. مسلما نمی توان همه ی مسائلی را که برای سلامتی ما پیش می آید تحت کنترل قرار داد؛ اما می توان با اصلاح عادت های فردی سلامتی تا حدی آن را کنترل کرد.

از شما می خواهم این روش را عنصری مهم برای بهبود کلیات زندگی خود در نظر بگیرید. مطمئنم اگر قدری سالم تر باشید احتمال اینکه مسائل کوچک را بزرگ کنید به همان نسبت کاهش خواهد یافت.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن