بیل گیتس و ده قانون موفقیت او (۱)

بیل گیتس و ده قانون موفقیت او (۱)
مجموع 5 از 1 رای

بیل گیتس
بیل گیتس و ده قانون موفقیت او (۱)

بیل گیتس موفق ترین و ثروتمندترین فرد نسل خود است. اما مهم تر از آن او با کمک های خیریه سخاوتمندانه اش، تلاش بی وقفه ای را برای بهبود زندگی و جلوگیری از مرگ و میر انسانها انجام داده است. نام او دائما به عنوان ثروتمندترین مرد جهان در فهرست فوربس قرار می گیرد. وی یکی از شناخته شده ترین کار آفرینان در انقلاب رایانه های شخصی است. او پس از بازنشستگی از سمت مدیرعاملی شرکت مایکروسافت، تمام وقتش را در بنیاد بیل و ملیندا گیتس صرف کارهای انسان دوستانه نموده است.

در این سری مقاله ها به ۱۰ قانونی که بیل گیتس ادعا دارد با رعایت آنها به این اندازه موفقیت دست پیدا کرده می پردازیم.
١- هدف گذاری های بلند
شاید عده کمی بدانند که موفقیت بزرگ مایکروسافت از یک دروغ بیل گیتس شکل گرفت. در سال ۱۹۷۵، بیل گیتس با شرکت کامپیوتری MITS تماس گرفت و به آنها گفت که یک مفسر بیسیک برای ریز کامپیوتر آنها ساخته است. MITS مشتاق شد تا این نرم افزار را ببیند، اما گیتس و دوست برنامه نویسش پل آلن هنوز به طور واقعی این نرم افزار را توسعه نداده بودند. به همین دلیل گیتس و آلن مجبور شدند به سرعت این نرم افزار را توسعه دهند تا بتوانند ظرف چند هفته آن را به شرکت MITS تحویل دهند و همین اولین فروش آنها را رقم زد. مایکروسافت یک ماه پس از این موضوع تاسیس شد و گیتس را وادار کرد بیشتر از توانش کار کند.

۲- همیشه جلوتر فکر کنید
بیل گیتس همیشه چشم اندازی به آینده داشت و این که چگونه می تواند این چشم انداز را بهتر و بزرگتر کند، این ویژگی در تمام تلاشهایش مشهود بود. مایکروسافت سالها توانست رقبایش را از میدان بدر کند، چون همیشه یک قدم جلوتر از آنها و به دنبال چیزهای بزرگتر بود. بیل گیتس حتی زمانی که در سال ۲۰۰۸ از مایکروسافت بازنشسته شد، هنوز هم به آینده فکر می کرد. وی تمام تمرکزش را روی تلاشهای بشردوستانه گذاشته است، بطوری که بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حال حاضر تاثیر بسیار مثبتی در جهان دارد.

ادامه ی سری مقالات بیل گیتس و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن