ده قانون موفقیت بیل گیتس (۲)

ده قانون موفقیت بیل گیتس (۲)
مجموع 4 از 1 رای

بیل-گیتس
ده قانون موفقیت بیل گیتس (۲)

در ادامه ی مقاله ی بیل گیتس و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید:

٣- نگذارید موفقیت شما را اغفال کند

یکی از بزرگترین درس هایی که ما می توانیم از بیل گیتس یاد بگیریم، توانایی او در فراموش کردن و پشت سر گذاشتن موفقیت است. وی می گوید:” موفقیت یک معلم پست و بدجنس است که این ذهنیت را در افراد باهوش ایجاد می کند که آنها شکست ناپذیر هستند” ضمن این که باید موفقیتهای خود را به خاطر بسپارید، اما باید مطمئن شوید که این موفقیتها روی قضاوت شما سایه نمی اندازند و اعتماد به نفس کاذب در شما ایجاد نمی کنند. گیتس باور دارد که ما نباید الگوهای اولیه موفقیت خود را نادیده بگیریم، اما اگر تمام تلاشمان را صرف این موضوع کنیم که چرا این موفقیت رخ داده است، آمادگی خود برای رویارویی با چالش های آینده را از دست خواهیم داد.

۴- قدر زمان را بدانید

گیتس می گوید” مهم نیست که چقدر پول دارید، نمی توانید با پولتان زمان بخرید.” بیل گیتس اهمیت استفاده عاقلانه از زمان را میداند و کارها را بر اساس اهمیت آنها اولویت بندی می کند. اگر باور داشته باشد که نیاز نیست در یک جلسه شرکت کند، در آن جلسه حضور پیدا نخواهد کرد. از سوی دیگر، برای معاشرت با افرادی که با او صمیمی هستند وقت می گذارد و مطمئن می شود که این وقت صرف تعهدات مهم میشود.

۵- کنترل کیفیت از واجبات است

با رشد شرکت مایکروسافت، تعداد برنامه نوسان استخدامی بیشتر و بیشتر شد. گیتس سمت مدیرعامل این شرکت را داشت و شغل او ایجاب نمی کرد که برنامه نویسی کند. اما این کار مانع بازبینی و اغلب بازنویسی تک تک کدهایی که این شرکت منتشر کرده بود، نمی شد. چشمان باز بیل گیتس برای دیدن جزییات، کیفیت نرم افزار عرضه شده توسط مایکروسافت را تضمین می کرد و نشان میداد که او پیگیر کارهای تیم خود است و همیشه با محصولات مایکروسافت از نزدیک آشنا بودند.

ادامه ی سری مقالات بیل گیتس و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن