به کار گروهی بها دهید!

به کار گروهی بها دهید!
مجموع 5 از 4 رای

کار گروهی

به کار گروهی بها دهید!

شاید برای رسیدن به موفقیت بلند مدت، بهترین کاری را که می توانید بکنید این است که در خدمت تیم و گروه باشید. در جریان یک بررسی چند ساله در دانشگاه استانفورد، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که توانایی انجام دادن کار گروهی یکی از مهم ترین کیفیات اشخاص موفقی است که به سرعت راه اعتلا را طی می کنند.

پویایی های گروهی بسیار جالب هستند. قبل از هر چیز، ۲۰ درصد اعضای هر گروه ۸۰ درصد کار را انجام می دهند. ۸۰ درصد بقیه کار چندانی صورت نمی دهندو به ندرت داوطلب آن می شوند که کاری صورت بدهند. وظیفه ی شما این است که در شمار آن ۲۰ درصد اول قرار بگیرید.

برای آنکه بازیگر تیمی خوبی باشید، همیشه با آمادگی کامل در جلسات شرکت کنید. رو به روی کسی که جلسه را اراده می کند بنشینید و با او تماس چشمی برقرار سازید. زود حرف بزنید و سوال کنید. داوطلب شوید که کارها را انجام بدهید. وقتی پیشنهاد انجام دادن کاری را می دهید، آن را به سرعت انجام بدهید.

مهم ترین توانمندی، توانایی اتکاست

می توانید از انرژی مثبتی برخوردار شوید، اگر دیگران فکر می کنند می توانند روی شما حساب باز کنند و به شما متکی شوند. اینگونه کارهای مهم تری را به شما واگذار می کنند.

وقت صرف کنید و کارکنان زیر دست خودتان را بشناسید. با آنها حرف بزنید و از آنها سوال کنید. اگر می توانید به آنها کمک کنید. تا حدی که می توانید مهربان و با ادب باشید. از کارکنان زیر دست خود تعریف کنید و کار خوبشان را متوجه شوید. مطمئن باشید از تفاوتی که در کار و حرفه تان ایجاد می شود شگفت زده می شوید.

در رابطه سازی سرمایه گذاری کنید

در هر سازمان و تشکیلات، کسی که با بیشترین اشخاص آشنایی داشته باشد، به صدر سازمان خود می رسد. در آغاز، ممکن است اینگونه به نظر برسد که رابطه سازی وقت بسیار زیادی می گیرد.اما بارها و بارها این صرف وقت را جبران می کند.

بیرون از حیطه ی فعالیت خود، باید درگیر صنعت و معاشران صنعت خود بشوید. موفق ترین مدیران اشخاص حرفه ای با سایر اشخاص و گروه های حرفه ای شبکه سازی می کنند و بر شمار قراردادها و دوستی های خود می افزایند.

به سازمان های موجود در جامعه ی خود نگاه کنید. یک یا دو سازمانی را که می توانید در سال های آتی از آن استفاده کنید، انتخاب نمایید. در جلسات آنها شرکت کنید و خودتان را به آنها معرفی کنید. وقتی احساس کردید اگر به آنها بپیوندید به شما کمک می کند، این کار را بکنید. بعد در تمامی جلسات آنها حضور فعال داشته باشید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن