IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
افزایش تمرکز

با افزایش تمرکز، استرس کمتری را تجربه کنید

با افزایش تمرکز ، استرس کمتری را تجربه کنید

صرف نظر از نگرانی های خاصی که دارید یا مسائلی که به طور معمول با آن مواجه می شوید، آموختن تمرکز کردن شما را یاری می کند. متمرکز بودن صفتی است که هماهنگی، متانت و تعادل را وارد زندگی شما می کند. شخص متمرکز می تواند در شرایط بحرانی آرام باشد و همواره تصمیم های عاقلانه و دقیق اتخاذ کند.

با یاری گرفتن از شیوه ی تمرکز، مشکلات کوچک، شما را آشفته و ناراحت نمی کنند؛ بلکه شما فردی خون سرد می شوید و از این مشکلات دور می مانید. واقعیت و پیشامدهای زندگی شما را از تعادل خارج نمی کنند. متمرکز بودن شما را یاری می کند با خانواده، بودجه و منزل کنار بیایید و تصمیماتی موثر بگیرید.

آسان ترین روش برای تمرکز بیشتر، توجه بیشتر به زمان حال است. وقتی مراقب و متوجه افکار خود باشید، حالت خود را هنگام تمرکز بر گذشته ی دور یا نقطه ای در آینده می شناسید.

به طور کلی وقتی احساس می کنید تحت فشار هستید، در واقع فکرتان در یکی از دو زمان گذشته یا آینده قرار دارد. اگر دریابید احساس شما چگونه خواهد بود وقتی در نقطه ای جز این مکان و این زمان باشد، متوجه فشار وارد بر خود خواهید شد و در می یابید امور مختلف چه آسان شما را آشفته می سازند.

اگر به فکر میزان مشغولیت خود و میزان کاری که امروز باید انجام دهید باشید و هم زمان کسی از شما سوالی ساده بپرسد، ممکن است ارائه ی پاسخ بر اساس فکر ناشی از سنگینی کار باشد.

تاکید شما بر کارهایی که باید انجام دهید نمایانگر این است که در حال حاضر توجه شما به جای دیگری معطوف است. بدین ترتیب حجم کاری شما بزرگ می نماید و باعث می شود همه چیز به نظر دشوارتر و سخت جلوه کند.

با بذل توجه هرچه بیشتر به زمان حال، تشویق می شوید در زمانی مشخص فقط به یک کار مشغول باشید. به جای آنکه با ذهنی پراکنده به امور مختلف توجه کنید که مجبور به انجام آن هستید، می آموزید به امری که در همین لحظه در حال انجام آن هستید تمرکز کنید.

سپس بدون آنکه توجه خود را بر کارهای مختلف دیگر متمرکز کنید، مشغول کار بعدی شوید. این تمرکز افزایش یافته به شما اجازه می دهد بهره وری بالایی داشته باشید. در نتیجه استرس زندگی شما کاهش پیدا می کند.

وقتی در لحظه زندگی و به هر لحظه و هر واقعه توجه کامل می کنید، آشفتگی زندگی شما کاهش خواهد یافت، زیرا احساس سبکی خواهید کرد و از حواس پرتی ناشی از حوادث گذشته و وقایع آینده کاسته می شود.

در چنین شرایطی اگر هنگامی که سخت مشغول کار هستید کسی از شما سوالی بپرسد، با تمرکز کافی به احتمال قوی، خیلی ساده و بدون آشفتگی پاسخ خواهید داد و به جای آنکه عصبانی شوید، بیشتر آرام و سهل گیر خواهید بود.

متمرکز بودن، احساس آرامش و آسانی را به همراه می آورد. وقتی حتی در وسط هرج و مرج، حس خوب داشته باشید، کنار آمدن با زندگی بسیار آسان تر و کنترل کننده تر از گذشته که ذهنی پراکنده و عصبانی داشتید؛ خواهید یافت. به جای آنکه به فکر دیروزی باشید که سخت گذشت یا منتظر روزی سخت باشید که احتمالا فردا پیش رو خواهید داشت، با یاری گرفتن از قدرت تمرکز، توانایی خود را برای ساختن امروزی بهتر افزایش خواهید داد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments