با اعتماد به نفس احساسات منفی را از خود دور کنید

با اعتماد به نفس احساسات منفی را از خود دور کنید
مجموع 5 از 2 رای

اعتماد به نفس

با اعتماد به نفس احساسات منفی را از خود دور کنید

خوشبختانه، اگر در زمینه ی تردید و هراس نکته ی مثبتی وجود داشته باشد، آن نکته این است که اینها احساساتی فراگرفتنی هستند. آیا تا کنون به یک بچه با احساسات منفی برخورد کرده اید؟ بچه ها بدون کمترین تردید و هراسی متولد می شوند و آنچه را که یاد گرفته اند، می توانند با نوآموختگی آن را از میان بردارند. کافی است به اندازه ی کافی تمرین و تکرار کنند. ما هم می توانیم همین کار را انجام دهیم.

پادزهر ترس و هراس، شجاعت و اعتماد به نفس است. هرچه شجاعت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، هراس و تردید شما کمتر می شود و احساسات منفی کمتر می توانند روی رفتار و عملکرد شما تاثیر بگذارد. اما راه دستیابی به شجاعت و اعتماد به نفس چیست؟

راه دستیابی به شجاعت و اطمینان خاطر

برای رسیدن به شجاعت و اطمینان خاطر به دانش و مهارت احتیاج دارید. ترس و تردید اغلب ناشی از جهل و احساس نابسندگی کردن است. هرچه برای رسیدن به هدف تان بیشتر بدانید، هراس کمتری تجربه می کنید و متقابلا بر میزان شجاعت و اطمینان خاطر شما افزوده می شود.

به این فکر کنید که برای اولین بار می خواستید رانندگی را یاد بگیرید. به احتمال زیاد به شدت گرفته و عصبی بودید و اشتباهات متعددی را مرتکب شدید. در حال رانندگی برای خود و دیگران خطرناک بودید. اما به تدریج، وقتی بر مهارت های رانندگی مسلط شدید، رانندگی تان بهتر و بهتر شد و اطمینان خاطر شما افزایش یافت.

امروز، شما با خیال راحت می توانید سوار اتومبیل تان بشوید و بدون کمترین نگرانی به هر جایی که می خواهید، بروید. همین موضوع درباره ی مهارت هایی که برای دستیابی به هدف های تان به آن احتیاج دارید، صدق می کند.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن