باورهای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید

باورهای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید
مجموع 5 از 1 رای

باورهای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید

باورهای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید

تصور کنید فروشگاهی وجود داشت که باور می فروخت، چیزی شبیه یک فروشگاه کامپیوتر یا نرم افزار. جایی که می توانستید از آن باور بخرید و در ذهن نیمه هوشیارتان آن را برنامه نویسی کنید. اگر می توانستید خریدار باور باشید، کدام باور برای تان از همه مفیدتر بود؟

توصیه ی من این است. این باور را بخرید: “سرنوشت مقدر است که یک موفق به تمام معنی در زندگی باشم.”

اگر با تمام وجود بر این عقیده باشید که یک موفق بزرگ هستید، طوری حرف می زنید، به گونه ای راه می روید و اقدام می کنید که تبدیل به یک موفق بزرگ شوید. همه ی اشخاص شاخص در هر زمینه ای اینگونه می اندیشند.

به جنبه های مثبت توجه کنید

اشخاص موفق در هر موقعیتی به جنبه های خوب و مثبت آن توجه می کنند. می دانند که جنبه ی مثبت همیشه وجود دارد. بدون توجه به اینکه چند بار با نا کامی رو به رو شوند، می دانند هر اتفاقی با خود جنبه های مثبتی به همراه دارد. آنها معتقدند که هر اشکال و نا کامی، بخشی از برنامه ی رسیدن به موفقیت است.

اگر باورهای تان به اندازه ی کافی مثبت باشد، در مسیر دشواری و نا کامی، درسی ارزشمند می گیرید. می دانید که در راه رسیدن به موفقیت نهایی درس های زیادی وجود دارند که باید آنها را بیاموزید. بنابراین هر مسئله را، تجربه ای برای یادگیری در نظر می گیرید. ناپلئون هیل اینگونه نوشت: “در محدوده ی هر دشواری یا هر مانع، بذرهایی به همان اندازه یا بیشتر، از امتیاز و مزیت وجود دارد.”

با این نگرش که هر گاه اتفاقی برای تان بیفتد، باید از آن بهره ای بگیرید می توانید به جانب هدف اصلی خود گام بردارید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن