ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او (۳)

ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او (۳)
به این مقاله امتیاز دهید

ایلان-ماسک

در ادامه ی سری مقالات  ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید

۸- خیال های آسوده را مضطرب کنید

ماسک هرگز از دگرگونی و ایجاد تغییر و تحول نمی هراسد. او هرچه که ما در مورد ساخت ماشین می دانیم را به کلی نادیده گرفت و چیز کاملا متفاوتی ساخت. گرچه این ماشین، ماشین پرنده نیست، اما شروع به کار تسلا صنعت خودرو را کاملا مضطرب کرده است. تسلا بسیار کارآمد و لوکس است، و به طور کامل قابلیت ارتقاء دارد. حتی نحوه فروش تسلا متفاوت است.

۹- یادگیری پی در پی یک اولویت است

رهبران تاثیر گذار همانند ایلان ماسک دائم ایده می دهند. به عنوان یک کارآفرین سریالی، وی چندین شرکت چند میلیارد دلاری بر اساس ایده هایش ساخته است، چگونه این کار را انجام میدهد؟ ماسک می تواند ارتباط بین دو چیز را به گونه ای ببیند و درک کند که دیگران قادر به دیدن آن نیستند. به همین دلیل می تواند جهش های بزرگ رو به جلو داشته باشد.

۱۰- شبکه و ارتباط

ماسک در دوران دانشجویی خود با افراد جالبی که دوست داشت، تماس می گرفت یا آنها را ملاقات می کرد. یکی از این افراد پیتر نیکلسون، مدیر اجرایی ارشد بانک نوا اسکوشیا بود. این تماس تلفنی منجر به ملاقات وی با نیکلسون و البته گذراندن دوره کارآموزیش در بانک شد. تجربه ماسک در بانک در نهایت انگیزه ای شد برای راه اندازی سرویس پرداخت دیجیتالی یعنی همان پی پال که با گذشت زمان تصور وجود فروشگاههای آنلاین بدون سرویس پرداختش غیر ممکن شده است.

ادامه ی سری مقالات ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن