استخدام آدم های عجیب

استخدام آدم های عجیب
مجموع 5 از 1 رای

استخدام آدم های عجیب

استخدام آدم های عجیب

گروه های ضعیف را آدم های عجیب تشکیل می دهند. وجود چنین افرادی، سرگرم کننده و شادی آور است. بنابراین مدیران نمی توانند در برابر در اختیار داشتن گروهی از این افراد مقاومت کنند. این افراد جالب به طور کلی سه نوع هستند: “افراد بذله گو، افراد دست و پا چلفتی و افراد عجیب و غریب.”

افراد بذله گو: فکر می کنند یکی از وظایف آنها این است که هر روز صبح یک لطیفه ی تازه ارائه بدهند و آن را با صدای بلند تعریف کنند، تا روحیه ی افراد را بالا نگه دارند. اگرچه اشکال ندارد بدانیم چگونه یک لطیفه ی خوب را تعریف کنیم، اما یک فرد بذله گو فکر می کند که او می تواند راه خود را در زندگی به شوخی بگیرد.

اگر مشکلی پیش آید او سعی می کند با شوخی از مشکل فرار کند و این وضعیت درهم و برهم را برای دیگران بگذارد تا آن را حل کنند.

افراد دست و پا چلفتی: آنها به همان اندازه که خطرناک هستند به همان اندازه نیز حضورشان در بین کارمندان، عادی است. آنچه باعث تعجب شما می شود این است که چرا مدیران این افراد را در جمع کارمندان تحمل می کنند. شاید به این دلیل است که این افراد موضوع داستان جالبی برای تعریف دیگران هستند.

اما به حتم از این فرد نمی توان انتظار داشت، مشکلات را حل کند و این شخص در صورت نیاز، نمی تواند شما و گروه تان را نجات دهد.

افراد عجیب و غریب: آنها با شیوه ی جالب خود می توانند به هر سازی برقصند، در شرایط بحرانی پا به پای دیگر اعضای سازمان نمی آیند، بلکه در عوض به گوشه ی امنی می روند و تا وقتی گرد و خاک بخوابد همانجا می مانند. ما می توانیم یک فرد عجیب و غریب را فردی بدانیم که نگران گروه، اهدافش یا مسئولیت های آن نیست. چنین شخصیتی، دنیا را مانند دیگران نمی بیند و فکر می کند وظیفه ای در برابر گروه ندارد.

اگرچه شما نمی توانید سازمان درستی را بر پایه ی چنین افرادی بسازید، اما می توانید یک سازمان درست بر پایه ی اشخاص عادی موجود در آن موسسه، تشکیل دهید. این یکی از قابلیت های اصلی است که هنگام استخدام یک کارمند جدید، باید در نظر گرفته شود.

(منبع: ۱۳ اشتباه مهلک مدیران، رابرت مارویل)

ادامه ی مقالات راهکارهای مدیریتی را دنبال کنید…


3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
عایق الاستومریداکت اسپلیت Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مهمان
مهمان

استخدام همچین آدمایی باید جالب باشه فکر کنم ۱دونه ازین ادما باید تو هر شرکتی باشد … 🙂

داکت اسپلیت

بسیار عالی سپاس

عایق الاستومری

بسیار عالی سپاس