از انجام آنچه انجام می دهید لذت ببرید

از انجام آنچه انجام می دهید لذت ببرید
مجموع 5 از 4 رای

موفقیت در بازار کار

در ادامه ی عوامل موفقیت در بازار کار که در مقالات گذشته بررسی کردیم؛ در این مقاله به بررسی یکی دیگر از این عوامل می پردازیم.

از انجام آنچه انجام می دهید لذت ببرید.

اگر از انجام کار خود لذت نمی برید، پس دلیلی برای ادامه نیست. شما در ادامه ی زندگی حق استفاده از بیکاری را دارید.

گمان می برم افراد زیادی هستند که واقعا از انجام کار خود لذت می برند، اما از ابراز این احساس می ترسند. چرا که به عناوینی از قبیل اعتیاد به کار، افسرده و … متهم خواهند شد.

به نظر می رسد شکایت از شرایط و وضعیت به نوعی آبرو و وجهه ی کاری محسوب می شود. هنگامی که افراد در گلایه کردن در مورد وضعیت کاری شان از یکدیگر پیشی می گیرند و شدت تنفر خود را از کارشان اعلام می کنند، به نوعی به چشم می آیند.

بازیکنان قوانین از کار لذت وافری می برند و سعی می کنند تا بقیه ی افراد هم این را بفهمند. مادامی که شما پذیرفتید کار تفریح کردن است؛ مسیر خود را روشن تر می یابید، میزان اضطراب کمتر و رفتار شادمانه تری خواهید داشت.

با علم به اینکه کار کردن تفریح است، شما به گوشه ی کوچکی از دانش افرادی راه می یابید که حقیقتا موفق هستند.

کار تفریح و لذت است این را روی قلب خود حکاکی کنید.

گذران لحظه های خوب کار و شناخت و تشخیص خوب بودن یا نبودن آن، نزد همه ی افراد یکسان نیست. کار خوب به این معناست که شما به آنچه انجام می دهید، افتخار می کنید. گذران لحظه های خوب یعنی، شاد کردن همکاران، گفتگوهای شادمانه در کنار فنچان چای، با وجود نداشتن درآمد زیاد.

اما خوش گذرانی یا همان گذران لحظه های خوب یک امر موقت و گذراست.

کار خوب می تواند به این معنا هم باشد: لذت بردن از گفتگوها، استخدام و اخراج، تلاش های روزانه، اضطراب ها و ناامیدی ها، آینده ی نامعلوم، بررسی غیرت کاری افراد و یادگیری جدید.

اگر شما از هیچ یک از این موارد لذت نمی برید، پس به ناچار باید یکی از شکایت کنندگان باشید، یکی از قربانیان زندگی!

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن