ارتباط پس از خرید و اهمیت آن : فروشنده باهوش (۵)

ارتباط پس از خرید و اهمیت آن : فروشنده باهوش (۵)
مجموع 5 از 1 رای

ارتباط پس از خرید

ارتباط پس از خرید و اهمیت آن: فروشنده باهوش(۵)

تا کنون در سری مقالات فروشنده باهوش در ارتباط با مشاوره دادن، آگاهی از محصول، علاقه به فروشندگی و اخلاق مداری در فروش صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت ارتباط پس از خرید با مشتری صحبت کنیم.

ارتباط پس از خرید یکی از مهمترین عوامل در افزایش فروش می باشد چرا که باعث می شود تا مشتری خود را به مشتری وفادار تبدیل کنید و افزایش فروش را تجربه کنید.

حتما برایتان اتفاق افتاده است که برای خرید به بازار بروید و محصولی را خریداری کنید ولی چند ماه بعد فراموش کرده باشید که آن محصول را از کجا خرید کرده اید و یا به سختی به یاد آورید. اگر آن فروشنده ارتباط پس از خرید را با شما حفظ کرده بود آیا شما دچار این مسئله شده بودید؟ این موضوع در ارتباط با کسب و کار شما هم صدق می کند. اگر ارتباط خود را پس از خرید با مشتریان خود حفظ نکنید به احتمال قوی تعداد زیادی از مشتریان خود را در آینده از دست می دهید.

برای برقرار ماندن این ارتباط می توانید از یک یا مجموعه ای از روش های زیر استفاده نمایید:

  • ارسال پیامک
  • ارسال ایمیل
  • تماس تلفنی
  • شبکه های اجتماعی
  • ارسال هدایا تبلیغاتی
  • و …

همانطور که در بالا گفته شد راه های متنوعی برای برقراری ارتباط پس از خرید با مشتری وجود دارد، اما واقعا بهترین روشی که با آن این ارتباط برقرار گردد و هزینه کمتری در بر داشته باشد چیست؟

می توان گفت ارسال پیامک هدفمند بهترین و به صرفه ترین روش ارتباط پس از خرید با مشتری می باشد. اما پیامک هدفمند به چه معناست؟ پیامک هدفمند یعنی شما به مشتریان و مخاطبان خودتان و افرادی که حداقل یکبار با شما در ارتباط بوده اند پیامک ارسال کنید تا بتوانید بازخوزد بالاتری از از ارسال پیام داشته باشید. شما با گرفتن شماره همراه مشتریان خود می توانید آن ها را از محصولات جدید، تخفیف ها، ساعات فعالیت، جا به جایی فروشگاه و یا غیره با خبر سازید و خودتان را در ذهن مشتری ثبت نمایید.

برای ارسال پیامک سامانه و نرم افزار های متفاوتی وجود دارد، اما شما می توانید نرم افزار پیامک سفید را برای استفاده بررسی کنید. چرا که با پیامک سفید تمام مشتریان شما حتی افرادی که پیام های تبلیغاتی خود را بسته اند هم پیام شما را دریافت می کنند زیرا این نرم افزار قابلیت ارسال به بلک لیست ها را هم دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نرم افزار پیامک سفید می توانید ویدیو معرفی آن را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید:

مشاهده ویدیو معرفی نرم افزار پیامک سفید

 

دیگر مطالب از:  سری مقالات فروشنده باهوش


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن