اثر مرکب همیشه فعال است، اهداف تان را تعریف کنید!

اثر مرکب همیشه فعال است، اهداف تان را تعریف کنید!
مجموع 5 از 8 رای

اثر مرکب

اثر مرکب همیشه فعال است، اهداف تان را تعریف کنید!

همانطور که قبلا گفتیم، اثر مرکب همیشه فعال است و همیشه شما را به جایی خواهد برد. ولی سوال این است که به کجا؟ شما می توانید این نیروی بی پایان را مهار کنید و باعث شوید که شما را به ماورای آرزوهای تان ببرد. ولی باید بدانید کجا می خواهید بروید و در آرزوی چه اهداف، رویاها و مقاصدی هستید.

وقتی در مراسم خاک سپاری مربی دیگرم “پل جی مایر” بودم، توانگری و تنوع زندگی اش را به یاد آورم. به اندازه ی ده نفر، موفقیت کسب کرد. تجربه بدست آورد و به دیگران کمک کرد. آگاهی از فوت او باعث شد که من تعداد و اندازه ی اهدافی را که برای خودم در نظر گرفته بودم، دوباره ارزیابی کنم.

اگر اینجا بود، به ما می گفت: “اگر به آن پیشرفتی که خواهانش هستید و هم توانایی اش را دارید، دست پیدا نکرده اید، فقط به خاطر این است که اهداف تان را به روشنی تعرف نکرده اید.”

یکی از به یاد ماندنی ترین جملات او که اهمیت اهداف را به ما یادآوری می کند این است: “هر آنچه را که شما به وضوح تصویر می کنید، مشتاقانه آرزو می کنید، خالصانه به آن اعتقاد دارید و با شور و اشتیاق بر اساس آن عمل می کنید… به ناچار باید اتفاق بیفتد.”

یکی از مهارت هایی که بیشترین سهم را در ایجاد فراوانی در زندگی من داشته، این است که چگونه به صورتی اثر بخش اهدافی را تعیین و به آنها دست پیدا کنم. وقتی قدرت خلاقیت تان را روی یک هدف به خوبی تعریف شده، سازماندهی و متمرکز می کنید، چیزی تقریبا جادویی اتفاق می افتد.

این موضوع را به کَرات دیده ام: موفق ترین آدم های دنیا به این دلیل به موفقیت رسیده اند که چشم اندازشان را ترسیم کرده اند. شخصی که هدف و انگیزه های شفاف، الزام آور، برانگیزاننده و سوزان دارد، حتی کسانی را که جزو بهترین ها هستند، همیشه شکست خواهد داد.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن