اثر مرکب: رابطه‌ی خود را با آدم‌های منفی قطع کنید

اثر مرکب: رابطه‌ی خود را با آدم‌های منفی قطع کنید
مجموع 5 از 5 رای

اثر مرکب

اثر مرکب: رابطه ی خود را با آدم های منفی قطع کنید

شما مقابل اثراتی که فرزندان تان در معرض شان هستند و آدم هایی که وقت شان را با آنها سپری می کنند، مراقب هستید. شما از اثراتی که این آدم ها می توانند روی فرزندان تان و در نتیجه انتخاب های شان داشته باشند، خبر دارید. من معتقدم همین اصل باید به طرز مشابهی روی خودتان هم اعمال شود!

شاید می دانید در زندگی تان آدم هایی هستند که باید روابط تان را با آنها کامل قطع کنید. این کار شاید آسان نباشد، ولی ضروری است. شما باید این تصمیم سخت را بگیرید و دیگر اجازه ندهید برخی از تاثیرات منفی خاص روی شما اثر کنند. کیفیتی در زندگی را که خواهانش هستید، تعیین کنید و بعد، اطراف تان را با آدم هایی پر کنید که آن تصور را ارائه و حمایت می کنند.

من دائم آدم هایی را که از رشد کردن و مثبت زندگی کردن امتناع می کنند، از زندگی ام می اندازم بیرون. بعضی ها شاید بگویند نسبت به این موضوع سخت گیر هستم، ولی دوست دارم بیشتر از اینها سخت گیر باشم.

من یک رابطه ی تجاری با شخصی داشتم که واقعا به او علاقه مند بودم، ولی وقتی اوضاع اقتصادی دچار رکود شد، بیشتر صحبت های او روی این موضوع متمرکز شده بودند که چقدر همه چیز وحشتناک شده است، چقدر شرکتش آسیب دیده و آن بیرون، اوضاع چقدر سخت است.

به او گفتم: “مرد، باید ابراز احساسات درباره ی این را که زندگی چقدر بد است، تمام کنی. می توانم ببینم که چگونه اطلاعاتی را جمع می کنی که باورهایت را تقویت می کنند.” اصرار داشت همه چیز را بدتر و ناامید کننده تر از چیزی که هستند، ببیند و من تصمیم گرفتم دیگر هیچ تجارتی با او نداشته باشم.

وقتی تصمیم سختی می گیرید که بین خودتان و آدم هایی که شما را از پیشرفت باز می دارند، حد و مرزهایی بگذارید، متوجه می شوید که با شما به مبارزه برمی خیزند، به ویژه آنهایی که به شما نزدیک ترند.

تصمیم شما برای یک زندگی مثبت تر و هدفمندتر، آیینه ای می شود برای انتخاب های ضعیف آنها. شما ناراحت شان می کنید و آنها تلاش می کنند تا شما را تا سطح خودشان پایین بکشند. مقاومت شان به این معنی نیست که دوست تان ندارند یا بهترین را برای تان نمی خواهند؛ در واقع این اصلا درباره ی شما نیست، بلکه درباره ی ترس و احساس گناه شان از انتخاب های بد و بی نظمی های خودشان است. فقط این را بدانید که جدا شدن از آنها کار راحتی نخواهد بود.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن