اثر مرکب: بازرسی عادت های بد

اثر مرکب: بازرسی عادت های بد
مجموع 5 از 7 رای

بازرسی عادت های بد

اثر مرکب : بازرسی عادت های بد

به شما توصیه نمی کنم که همه چیزهای بد را از زندگی تان حذف کنید. در بیشتر موارد، اعتدال و میانه روی خوب است. ولی چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا یک عادت بد بر شما مسلط شده است یا نه؟ من این کار را با بازرسی عادت های بدم انجام می دهم. هر از چند گاهی یکی از عادت های بدم را انتخاب می کنم و بررسی می کنم تا مطمئن شوم که در رابطه مان با هم، هنوز هم من حرف اول را می زنم یا نه.

عادت های بد من، نوشیدن قهوه، خوردن بستنی، نوشیدن نوشابه و دیدن فیلم است. قبلا وسواس بستنی خوردن ام را برای تان توضیح دادم. وقتی این موضوع به نوشابه می رسد، دوست دارم مطمئن شوم که از یک لیوان لذت می برم، نه غرق شدن در یک عادت بد.

تقریبا هر سه ما، یکی از عادت های بدم را انتخاب می کنم و برای ۳۰ روز از آن دوری می کنم (این موضوع احتمالا از باورهای کاتولیک من است.) من عاشق این موضوع هستم که به خودم ثابت کنم هنوز هم رئیس و مسئول عادت های خودم هستم. خودتان این کار را امتحان کنید.

یک عادت بد را انتخاب کنید؛ چیزی که در آن میانه روی و اعتدال را رعایت می کنید اما می دانید مانعی مقابل بهتر بودن تان است؛ و خودتان را به یک سفر ۳۰ روزه دعوت کنید. اگر متوجه شدید که برای تان واقعا سخت است ۳۰ روز از آن پرهیز کنید، ممکن است پی ببرید ارزشش را دارد که آن را کاملا از زندگی تان حذف کنید.

روش از بین بردن عادت های منفی را، به طور کامل در مقاله ی گذشته توضیح دادیم، پیشنهاد می کنم اگر تصمیم به حذف یکی از عادت های بدتان گرفتید، آن را حتما مطالعه کنید.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن