ابروهای فعال: حرکت دادن ابروها

ابروهای فعال: حرکت دادن ابروها
مجموع 5 از 2 رای

حرکت دادن ابروها

ابروهای فعال: حرکت دادن ابروها

از زمان های قدیم مردم با بالا و پایین آوردنِ سریع ابروها سلام و احوال پرسی خود را آغاز می کردند. اگرچه این حرکت ممکن است آنقدر ظریف انجام شود که چشم غیر مسلح و آموزش ندیده قادر به دیدن آن نباشد، اما توجه را به صورتِ فرد جلب می کند تا پیامِ سلام و احوال پرسی را بین دو فرد رد و بدل کند. وقتی می خواهید به کسی سلام کنید، ناخودآگاه ابروهای تان را به نشانه ی آشنایی بالا می برید.

به غیر از ژاپن که در آنجا بالا و پایین آوردن ابروها حرکتی بی ادبانه محسوب می شود، این حرکت در کل جهان دیده می شود. حتی میمون ها و بوزینه ها هم به نشانه ی آشنایی و سلام و احوال پرسی این عمل را انجام می دهند. افرادی که هنگام معرفی شدن ابروهای شان را بالا نمی برند تهاجمی و پرخاشگر جلوه می کنند.

در لابی یک هتل یا رستوران بنشینید و ابروهای تان را در مقابل هر کس که رد می شود بالا و پایین ببرید. متوجه می شوید که اکثر آنها در مقابل، این کار را انجام می دهند و لبخند می زنند. گاهی ممکن است تعدادی از آنها جلو بیایند و با شما صحبت کنند.

با این همه، ابروهای بالا رفته همیشه نشان دهنده ی آشنایی نیست. این حالت ممکن است مفاهیم زیر را نیز داشته باشد:

  • موافقت: هرگاه با صحبت های کسی موافق باشید، می توانید از همان حرکت بالا بردن ابروها که هنگام سلام و احوال پرسی به کار می برید استفاده کنید.
  • تعجب و ترس: اگر شگفت زده شوید یا بترسید ابروهای تان بالا می رود و تا وقتی آن شرایط عوض نشود در همان حالت باقی می ماند. برای آنکه دقیق تر متوجه این حالت شوید باید در کنار حالت ابروها به حالت چشم ها نیز توجه کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن