ابراز علاقه مندی

ابراز علاقه مندی
مجموع 5 از 3 رای

ابراز علاقه مندی

ابراز علاقه مندی

وقتی علاقه ی خود را به رفتار یا صحبت کسی نشان می دهید، اگر دقت کنید می بینید که سرتان را به سمت او متمایل می کنید و به نشانه ی تایید تکان می دهید. چشم های تان گشاد و در حال جذب اطلاعات و دهان تان هم احتمالا کمی باز است.

حالت باز چهره نشان دهنده ی علاقه مندی است. چه این علاقه، عاشقانه باشد و چه عقلانی یا روحانی و یا فقط مربوط به یک دوستی ساده؛ در هر صورت چهره ی فرد باز و گشاده است. در این حالت چشم ها مشتاق و سر خم شده یا در حال تایید است و بدن به جلو متمایل شده، طوری که گویی جذب موضوع مورد علاقه اش می شود. و هیچ سدی، مانند ابروهای پایین آمده، چانه ی رو به جلو یا پیشانی چین خورده، بین شما و فرد مقابل وجود ندارد.

در ضمن برای ابراز علاقه مندی، می توانید با خیره شدنِ مستقیم و بیش از حد معمول به چیز یا فردِ مورد نظرتان، علاقه ی خود را به کاری که انجام می دهید یا حرفی که می زنید ابراز کنید. مدت زمان و جهت نگاه تان به هر فردی که دقت کنید این پیام را می دهد که چشم های شما فقط متوجه آن کس یا چیزی است که به آن نگاه می کنید.

لحظه ای که به فرد دیگری نگاه کنید، توجه تان را به او خواهید داد. اگر بیش از دو یا سه ثانیه به فرد مقابل خیره شوید، این یعنی که او توجه شما را به خود جلب کرده است و اجازه دارد که او نیز متقابلا به شما نگاه می کند.

برقراری رابطه ی دوستانه

تحقیقات نشان می دهد وقتی می خواهید با فردی ارتباطی دوستانه برقرار کنید، باید ۶۰تا ۷۰% زمان را صرف نگاه کردن به او کنید. بعنوان مثال، اگر فلانی به بهمانی علاقه مند شود و بخواهد دوستش شود، باید به مدت طولانی به او نگاه کند. به این شکل، بهمانی احساس می کند که فلانی از او خوشش آمده و او نیز متقابلا همین احساس را نسبت به فلانی پیدا می کند.

آنها به سادگی به یکدیگر نگاه می کنند بی آنکه نیاز باشد اتفاق خارق العاده ای پیش بیاید، دوستی میان این دو شکل می گیرد.

اما تکلیف افراد خجالتی که برقراری ارتباط چشمی برای شان مشکل است چیست؟ این افراد هر چقدر هم که صمیمی و روراست و دلسوز باشند وقتی سعی می کنند ارتباط چشمی را برقرار و حفظ کنند، نشانه های تردید در صورت شان نمایان می شود.

فرض کنید می توانید شخصی که با او سر و کار دارید را خودتان انتخاب کنید. آیا کسی را انتخاب می کنید که عصبی و خجالتی به نظر می رسد و به سختی به شما نگاه می کند یا کسی که نگاهی مشتاقانه به شما می اندازد و باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود پیدا کنید؟

احتمالا فردی را انتخاب می کنید که بتوانید رابطه ی بهتری با او داشته باشید. حتی اگر برقراری ارتباط چشمی برای تان دشوار است، سعی خود را بکنید. هرچه بیشتر به طرف مقابل نگاه کنید با اعتماد به نفس تر و قابل اعتمادتر به نظر می رسید و رابطه ی تان هم رضایت بخش تر خواهد بود.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن