آنچه در بلند مدت می خواهید، مشخص کنید!

آنچه در بلند مدت می خواهید، مشخص کنید!
مجموع 5 از 1 رای

موفقیت در بازار کار

در ادامه ی آنچه در مورد موفقیت در بازار کار گفته شد؛ امروز یکی دیگر از عوامل موثر بر موفقیت را بررسی می کنیم.

آنچه در بلند مدت می خواهید، مشخص کنید.

برنامه های آینده ی شما برای زندگی چیست؟ شما هم نمی دانید؟ بله، اغلب مردم نمی دانند که می خواهند چه کنند و به همین سبب هم شکست می خورند. اگر برنامه و طرحی ندارید، بسیار طبیعی است که پایبند به قید و بند خاصی هم نباشید و در نهایت به هر سو که جریانات شما را هدایت کنند، خواهید رفت.

اگر قصد دارید حرفه خاصی را برگزینید، طرح خود را بررسی کنید. به صورتی که در پی انتخاب یک صنعت، می باید وقوع پیشامدهای احتمالی و موارد خارج از کنترل  را بیش بینی کنید. اما بازیگران هوشمند قوانین طوری طرح بازی دراز مدت خود را پایه ریزی نموده اند که با مشاهده ی هر نوع از علائم آن را اصلاح نمایند.

بنابراین درباره ی صنعت برگزیده ی خود تحقیق کنید و مراحل و اسباب پیشرفت مورد نیاز برای نیل به جایگاه آرمانی خود را بشناسید. برای گذراندن این مراحل آنچه را که نیاز است گردآورید، کارهای لازم را به انجام رسانید و به طی کردن مراحل لازمه بپردازید.

سعی کنید هر آنچه را برای اجرای هر مرحله نیاز دارید به دست آورید: کسب تجربه و مسئولیت پذیری، فراگیری مهارت های جدید، درک مدیریت افراد و از این قبیل موارد. به زودی در خواهد یافت که “افزایش درآمد” در اینجا تنها گزینه نیست. بلکه اگر بازیکن قانون باشید نتیجه خواهید گرفت که حتی باید از آن صرف نظر کرد.

با تمرین و ممارست دریابید که هر مرحله چگونه ایجاد شده ست. این حرکت ممکن است شامل این پیامدها باشد: نقل و انتقال به اداره های دیگر، یا تغییر مکان به حوزه یا بخش دیگر، یا مورد پیشنهاد شراکت قرار گرفتن، یا دعوت برای پیوست به هیئت ها، یا جا به جایی به شرکت های دیگر. زمانی که بفهمید هر مرحله چگونه اجرا شدنی است، طی کردن آنها کار زیادی نخواهد داشت.

بازیگر قوانین به سمت بی نهایت ترین رویاهایش پیش می رود. هیچ چیز به اندازه ی دراوج بودن کافی نیست.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن