گلفروشی بهرام

رسیدگی به گل‌ها واقعا طاقت‌فرساست؛ تنها کسی می‌تواند وارد این حوزه شود که عاشق گل باشد. بدون عشق واقعا کم می‌آوری.

گلفروشی بهرام
مجموع 5 از 3 رای

یکی از صنایع پرسود در دنیا صنعت گل و گیاه است. کشورهایی مثل هلند، سوئیس، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ایتالیا و آلمان در این حوزه بسیار موفق بوده‌اند. اما متأسفانه گزارشات، خبر از پژمردگی این صنعت در ایران می‌دهند. در نهایت مانند گزارش قبلی که بازارهای میوه و تره‌بار و میوه‌فروشی محله در چشم مردم جلوه می‌کند گلفروشی‌ها نیز مقصد نهایی دسترسی مردم به گل است.

امروز به معرفی یکی از گلفروشی‌های خوب شهر تهران به نام گلفروشی بهرام خواهیم پرداخت. گلفروشی بهرام بیش از ۳۰ سال است که سابقه فعالیت دارد و یکی از قدیمی‌ترین گلفروشی‌های تهران به حساب می‌آید. بهرام جعفری صاحب این گلفروشی در مصاحبه‌ای می‌گوید: فکر می‌کنم کیفیت گل‌های ما باعث شد تا مردم به اینجا اعتماد کنند؛ به گل‌ها به چشم فرزندانم نگاه می‌کنم.

رسیدگی به گل‌ها واقعا طاقت‌فرساست؛ تنها کسی می‌تواند وارد این حوزه شود که عاشق گل باشد. بدون عشق واقعا کم می‌آوری.

بهرام جعفری حدود ۲ هکتار زمین کشاورزی در شهریار دارد که بخشی از آن به کاشت گندم و ذرت اختصاص داده شده و بخشی از آن به کاشت رز، ارکیده، لاله و سنبل. گل‌های وارداتی بهرام از هلند نیز به دلیل کیفیت بالایی که دارد مشهور است.

بهرام جعفری تلاش شبانه‌روزی آن هم نه یکی دو سال شاید تا آخر عمر را رمز موفقیت در این کار می‌داند.

گلفروشی شاید در ظاهر امر شغلی بی دردسر و شاد باشد اما بسیار سخت و پرمراقبت است. مراقبت از گل‌ها کاری بسیار سخت است. قیمت گل‌ها در زمستان و تابستان متفاوت است. مردم ممکن است فقط ظاهر امر را ببینند یا به تزئینات یک گل توجه کنند اما نگهداری و پرورش گل پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

در نهایت آنچه گلفروشی بهرام را پابرجا و پررونق نگه داشته مشتری مداری، کیفیت و خوش سلیقه بودن است.

تهران، خیابان جردن، چهارراه جهان کودک، پلاک ۲۵


2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Shahab Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
Shahab

بسیار عالی!

Shahab

حتما بهشون سر میزنیم!