داستان شهرت لامبورگینی

داستان شهرت لامبورگینی
مجموع 5 از 1 رای

تولد

کمپانی لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ توسط فروچیو لامبورگینی تاسیس شد و پس از ۳۵ سال توسط فولکس واگن خریداری و زیر مجموعه آئودی قرار گرفت.
دفتر مرکزی این کمپانی در کشور ایتالیا قرار دارد.
بیوگرافی موسس

فروچیو لامبورگینی در رشته طراحی ماشین آلات صنعتی مشغول به تحصیل شد و پس از مدتی به ارتش ایتالیا ملحق گردید. در جنگ جهانی دوم به عنوان مکانیک در یک کارخانه مشغول به کار شد و بعد از آن از ته مانده های تسلیحات و ماشین آلات نظامی اقدام به ساخت یک تراکتور کرد.

فروچیو در سال ۱۹۴۷ با ارتقاء موتور یکی از مدل‌های فیات و تبدیل آن به یک اتومبیل مسابقه ای پس از یکسال در یک مسابقه ی محلی اتومبیل رانی شرکت کرد.
تلاش برای موفقیت
او قبل از اقدام به تولید خودروهای لامبورگینی، علاقه ی شدیدی در کار روی خودروهایی چون مازراتی و فراری داشته و گاهاً انتقادهای شدیدی از این خودروها به شرکت های سازنده می کرده است.
فروچیو علاقه ی بسیاری به تیونیگ و بهبود بخشی قسمت های مختلف خودرو داشت. به طوری که اکثر اوقات فراغت خود را به کار روی خودروهای مسابقاتی و لوکس می گذراند.
در سال ۱۹۶۲ فورچیو اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کرد. او زمین بزرگی را هم در سن آگاتا خریدری و اولین فروشگاه خودروی خود را در آن بنا کرد. با وجود شانس کم موفقیت برای لامبورگینی و اعضاء تیمش، با تلاش های شبانه روزی و اعتقاد راسخ توانستند در نمایشگاه اتومبیل تورین به خوبی ظاهر شده و بر مشکلات بعد آن حایق آیند.

نتیجه اولیه

فعالیت این تیم با نمونه اولیه لامبورگینی ۳۵۰ جی تی وی آغاز گردید.

 

موتور ۳۶۰ اسب بخار و ۱۲ سیلندر


دیدگاه بگذارید

با خبرم کن
avatar
wpDiscuz