پیدا کردن بهترین شریک تجاری

پیدا کردن بهترین شریک تجاری
مجموع 5 از 2 رای

دراین مقاله تجربه پنج نفر از کار آفرینان برتر، در مورد پیدا کردن بهترین شریک تجاری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تجربه اول

Co-Founder and CEO, Marathon Consulting, LLC

با شریک تجاریتان قبلاً کار کرده باشید

اگربرای شما امکان دارد، حتماً با شخصی شریک شوید که سابقاً در شغلی با هم کار کرده باشید. من با شریک فعلی ام دوازده سال قبل کار کرده بودم. تجربه کار قبلی این فرصت را در اختیار ما قرار داد که اخلاق هم و همچنین سبک کاری یکدیگر رابشناسیم. شما با شریکتان بیشترین زمان را می گذرانید و در پراسترس ترین شرایط با هم خواهید بود. بنابراین پیدا کردن شخص مناسب که در این شرایط کنار شما باشد امری حیاتی است و داشتن تجربه ی قبلی به شما بسیار کمک خواهد کرد.

 

تجربه دوم

Partner and CEO, Pixelcarve Inc.

انتخاب شریک از بین اعضای خانواده

حدود پانزده سال قبل من با پسرعمویم شراکت را در آژانسمان آغاز کردیم. شاید شنیده باشید و یا از خودتان سوال کرده باشید شراکت فامیلی عواقبی خواهد داشت، اما تجربه ی من نشان داد که محاسن شراکت فامیلی خیلی بیشتر از عیوب آن است. معمولاً افراد یک خانواده از سطوح مالی و فکری یکسانی برخوردار هستند، همین به شما خیلی کمک می کند، از جمله این کمک ها این است که طرز فکر، مقاومت و ریسک پذیری شبیه به هم خواهید داشت و به طور یکسان امور را پیش خواهید برد.

 

تجربه سوم

Executive Vice President, LimeGreen

داشتن هدف نهایی یکسان

در شراکت، داشتن هدف یکسان برای ادامه مسیر امری حیاتی می باشد، به عنوان مثال اینکه شریک شما فقط دنبال کسب در آمد است و یا اینکه دنبال تغییر در سبک زندگی مردم، متفاوت می باشد و اگر در این مورد هدف های شما مختلف باشد، تقریباً می توان گفت شما و شریکتان باید دو راه مختلف را انتخاب نمایید. حتماً قبل از آغاز کسب و کارتان در مورد اهدافی که در سر دارید با شریکتان گفت و گو کنید تا در ادامه ی کار به مشکل برخورد نکنید .

 

تجربه ی چهارم

CEO and President, Launch Tennessee

افرادی را انتخاب کنید که مکمل شما باشند

حالت ایده آل برای پیدا کردن اعضای تیم استارت آپی، یافتن افرادی است که مهارت ها و تجربه های کاری مکمل شما را داشته باشند، نه دقیقا کاری مانند شما انجام داده باشند .

داشتن نقاط قوت و ضعف مختلف شرکا، شرکت را از همان ابتدای کار با تجربه خواهد کرد و بزرگترین شانس برای شما خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما در مدیریت و فروش فعالیت داشته باشید، برای راه اندازی یک شرکت نرم افزاری انتخاب یک شریکی که قابلیت برنامه نویسی داشته باشد، سودمند ترین راه برای شما خواهد بود.

 

تجربه ی پنجم

President and CEO, e-Healthcare Solutions

مشخص کردن سهم در همان ابتدای کار

گاهی اوقات بعد از راه اندازی کسب و کار، بزرگترین مشکلی که برای شرکا رخ می دهد (بعد از کسب سود) ، تعیین میزان درآمد و سهام از شرکت می باشد. دقیقاً مانند عقد نامه ی ازدواج که تمام شرایط تعیین می شود. قبل از راه اندازی کسب و کار با شریکتان در مورد مسائل مالی و میزان سهام گفت و گو کنید و شریکی را انتخاب کنید که با شرایط موافق باشد.

از هر دیدگاهی نگاه کنید مسائل مالی یکی از بزرگترین هدفهای افراد می باشد و به همین میزان برای شرکا در ادامه ی کار می تواند خطرناک شود. پس تا مشکلی برای شما رخ نداده، حتماً این موضوع را با شریکتان در میان بگذارید.

 


دیدگاه بگذارید

با خبرم کن
avatar
wpDiscuz